• Пт. Вер 24th, 2021

Незалежна Служба Новин

Оперативно про головне

З вини Державної митної та податкової служби, у січні держбюджет недоотримав 17 млрд

Лют 1, 2020

Державний бюджет України в січні недоотримав близько 17 млрд грн.

Про це з посиланням на дані Держказначейства повідомляє “Дзеркало тижня”.

“Сума була б більше на мільярд, але НАК Нафтогаз “виручив” країну, в останній момент заплативши “наперед” податок на прибуток”, – пише видання.

За даними “ДТ”, основні статті, за якими провалюється виконання бюджетних планів – податкові та митні надходження. Податкова за січень “недозбирала” близько 7 млрд грн, митниця – близько 9 млрд грн.

“При цьому результати виконання бюджетних планів митницею вкрай гнітять: при плані в 26 млрд грн митних платежів зібрати вдалося лише 17 мільярдів”, – зазначає видання.

За прогнозом Казначейства, в лютому ситуація з податковими надходженнями дещо виправиться: план не буде виконаний, але “мінус” становитиме лише 3,8 млрд грн.

“А ось покращень на митниці Казначейство в лютому не чекає – “мінус” за другий місяць складе 9,6 млрд грн. Тобто за очікуваннями скарбників до кінця лютого недобір тільки з податковими та митними платежами складе 28,5 млрд грн”, – ідеться в повідомленні.

Залишок коштів на єдиному казначейському рахунку (ЄКР) на 31.01.2020, за даними “ДТ”, дуже скромний – 7,7 млрд грн. При тому що ЄКР – “це та скарбничка з грошима, де завжди можна ненадовго позичити, якщо грошей немає, а потрібно, наприклад, терміново виплатити пенсії”.

У 2019, який не був кращим фінансовим роком України, залишок коштів на ЄКР не опускався нижче 8 млрд, а в середньому коливався в районі 33,5 млрд, зазначає видання.

Один коментар до “З вини Державної митної та податкової служби, у січні держбюджет недоотримав 17 млрд”
  1. П’ятий рік служби перебувають у стані постійної реорганізації. Під одними й тими ж гаслами податкову то поєднують з митницею, то під тими ж гаслами роз’єднують, то ще щось вигадують. По факту нормально працювати службам не дають. Ще не закінчилась трансформація ДФС у ДПС, а вже запланована якась більш інакша реорганізація. Що хочуть зробити зі службами – вже ніхто не розуміє. Керівництво вищого рівня виглядає малоосвіченими ділетантами. Професіонали залишають службу, море вакансій, на які іноді приходять “молоді, амбітні, фінансово невмотивовані”, які двох слів до купи стулити не можуть. Я працюю у податковій з 1995 року, такого краху, як зараз, не було ще ніколи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.