Зеленський про боротьбу з контрабандою: Якщо треба буде побути без кави, лосося або хамону – переживемо, але пропускати за $500 на митниці не будуть

Президент України Володимир Зеленський відзначає складність боротьби з контрабандою, яка два-три роки “штормитиме” країну, але наголошує, що влада налаштована рішуче, на прикладі ситуації із Закарпатською областю.

“На Закарпатті я поставив губернатором офіцера СБУ, тому що будь-якого іншого губернатора купують місцеві еліти або інші еліти. Купують або залякують, раніше їх навіть могли “поховати” там. Тому я поставив губернатором у Закарпатській області людину, яка була другою, третьою в службі безпеки України, людину, яку бояться, на прізвище Петров. Людину, яку стороною обходять місцеві великі контрабандисти”, – сказав він на зустрічі з представниками бізнесу в Хмельницькій області в середу.

Зеленський зазначив, що спрацювала операція нового голови Закарпатської ОДА, в результаті якої зупинили “звичайних нормальних” українців, які сказали, що вони “20 років платять митнику 500 баксів і їдуть”, а тепер їм це робити не дають: “Та ми зараз тут тобі покажемо!” – “Показуйте”. І була велика черга. Вони домовилися, автобуси між собою, що “у вас завтра нічого не буде”, жодних продуктів, текстилю, ні кави, нічого іншого, “якщо ви не будете нас пропускати по $500”.

“А ми не будемо вас пропускати. Ось що там відбувалося реально. І це відбувається на всіх митницях. Перевірка на міцність, хто кого, чи зможемо ми витримати. То Санжари, то Закарпаття, то Чернівці, на Одещина. І часто-густо – контрабанда. Так вона так і є, і буде. Ми підтягнули туди Національну гвардію, війська – на Закарпаття. Ви таке бачили, щоб якісь маршрутники викручували руки Національній гвардії України?” Тому що ми вас тут зараз рознесемо”. Ось що відбувалося на Закарпатті”, – розповів він.

За словами Зеленського, в результаті виявилося, що в скупченні з десятків автомобілів на кордоні було десь приблизно п’ять машин “змовників”, а всі інші зрозуміли, що ніхто нікого не пропустить.

“І таке буде в найближчі два-три роки, будуть вони “штормити” цю країну. Так воно буде. Але якщо ми не будемо з цим боротися, і певний час у нас з вами не буде кави, лосося, хамону, так переживемо цей час, але покажемо їм, що не буде іншого, немає іншого шансу, як зламати їм хребет. Або давайте їх пропускати”, – заявив президент.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *