• Нд. Чер 20th, 2021

Незалежна Служба Новин

Оперативно про головне

Затриманого у Польщі за контрабанду бурштину львів’янина оштрафували на 316 тис. грн

Лип 17, 2019

Галицький райсуд Львова оштрафував 29-річного львів’янина, якого за контрабанду буртишну у грудні 2018 року затримали польські митники. Із судових матеріалів випливає, що ця справа є одним з епізодів масштабного розслідування покривання працівниками львівської та волинської митниць контрабанди бурштину.

У постанові Галицького райсуду вказано, що весною 2019 року польські митники надіслали ДФС України офіційне повідомлення про два випадки контрабанди бурштину. Перший стосувався перевезення 8 грудня 43 кг бурштину, другий – перевезення 10 грудня 71 кг коштовного каміння. Обидва рази злочинцям вдавалося безперешкодно перетнути українську митницю, однак бурштин виявляли на польській стороні.

Інцидент із 43 кг лише зараз розглянув Галицький райсуд Львова. При цьому виявилося, що Військова прокуратура Західного регіону також отримала матеріали від польських правоохоронців і включила їх до початого ще восени 2017 року розслідування проти українських митників, яких підозрюють сприянні контрабанди бурштину.

Обвинувачений у контрабанді 29-річний львів’янин на судове засідання не з’явився. Однак суддя Галицького райсуду Львова Людмила Фролова вирішила, що є достатньо доказів його вини і оштрафувала чоловіка на 316,2 тис. грн (тобто на 100% вартості вилученого бурштину).

Автомобіль, яким перевозили бурштин, суд вирішив не конфісковувати, пояснюючи це тим, що в матеріалах справи відсутні докази того, що авто має спеціальне сховище для перевезення контрабанди. Хоча в офіційному повідомленні польської митниці вказувалося, що автомобіль і справді був перероблений для цільового перевезення контрабанди.

Додамо, що через контрабанду на кордоні на початку липня 2019 року президент Володимир Зеленський закликав керівників Західної митниці написати заяви на звільнення. Після цього керівник Львівської митниці Левко Прокіпчук написав заяву на відпустку.

Джерело: http://zaxid.net

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.