• Сб. Жов 8th, 2022

Незалежна Служба Новин

Оперативно про головне

Закон про продаж землі може призвести до соціального вибуху – Ігор Смешко

Кві 1, 2020

Ухвалений парламентом з порушенням Конституції України законопроект №2178-10 про продаж землі матиме фатальні наслідки для мільйонів українців, нашої економіки, сільського господарства, діючої влади й української державності.

Результатом торгівлі землею в умовах кризи і пандемії, не доведеної до кінця реформи місцевого самоврядування, зруйнованої правоохоронної системи, неподоланої корупції державного апарату можуть стати масштабні оборудки і земельні спекуляції, а також руйнування АПК і гостра радикалізація суспільства. Йдеться в першу чергу про людей, які зрозуміють, що їх ошукали.

Ухвалення цього, по суті, антиконституційного закону, це — тест на наявність в Верховній Раді дійсної демократичної опозиції, яка у законний спосіб має оскаржити його в Конституційному суді України.

Влада, яка не отримала перед ухваленням цього доленосного для України закону експертну оцінку Конституційного суду, щодо його відповідності Конституції, а також не врахувала кращий світовий досвід і уроки історії України, свій крок зробила. Тепер крок за демократичною опозицією, якщо вона є в парламенті.

Одна справа заявляти про свою прихильність демократії, а інша — захищати її. Демократія — це неухильне виконання Конституції, законів і прозорих правових процедур, а не виконання побажань іноземних посольств, урядів, чи фінансових інституцій, які за законність в нашій країні і будівництво демократії в ній не відповідають. Вони захищають, у першу чергу, власні національні та міжнародні корпоративні інтереси.

Про це повідомив лідер політичної партії «Сила і Честь»,  тричі голова Комітету з питань розвідки при Президентові України, колишній керівник воєнної розвідки, перший заступник Секретаря РНБО, екс-голова Служби безпеки України доктор технічних наук, генерал-полковник Ігор Смешко.

«Ухвалення Верховною Радою законопроекту №2178-10 про продаж землі є не просто помилкою політиків, які віддали за це свої голоси.

Вони проявили короткозорість і невміння передбачати наслідки від стратегічних рішень, які приймають. Фактично, вони провалили тест на компетентність і право називатися політиками. За їх, в кращому випадку, професійну невідповідність тепер будуть розплачуватися наступні покоління українців.

Влада в пошуках швидких грошей для «латання дірок» вирішила фактично задарма, в умовах безпрецедентної економічної кризи і пандемії, розпочати процес продажу української землі.

Замість того, щоб стимулювати створення сімейних фермерських господарств, як основи відродження українського села з його багатовіковими культурними, національними традиціями. Та запропонувати, наприклад, закон “Про заходи, щодо організації фермерських господарств на орних землях, як однієї зі складових відродження національної культури України”. Як це є постійною турботою урядів провідних європейських країн.

Щоби не порушувати ст.13 и 14 Конституції України, в законі необхідно передбачити створення національного земельного банку та надати право власникам земельних паїв в односторонньому порядку розривати договори оренди, які вони раніше вже уклали і, за їх бажанням, продавати свої  земельні ділянки (паї) цьому державному  банку.

Старим орендарям надати право першої опції на укладання нових угод аренди цих земель з земельним банком. Але вже під контролем держави, як це є у всіх цивілізованих країнах світу, за терміном та умовами експлуатації найдорожчого, що є у будь-якого народу, його землі.

Будь-кому з українців, хто живе, або бажає жити в сільській місцевості, надати можливість брати в оренду земельні ділянки та надавати довгострокові кредити для потреб сільського виробництва за пільговими відсотковими ставками», — наголосив Ігор Смешко.

За його словами, в умовах загального розвалу економіки концентрація землі в руках великих власників може спровокувати також  нестачу продовольства і його подальшу дорожнечу.

«Після того, як закон вступить в силу, ми матимемо масштабні земельні спекуляції, з якими наша правоохоронна системи не впорається. Від неї програють в першу чергу, дрібні і середні землевласники, в тому числі — фермери, а виграють ділки, для яких земля – це спосіб нажити нові гігантські статки.

Фермери та сімейні господарства не отримають від держави гроші на купівлю земельних ділянок, не матимуть доступу до сезонних кредитів, не кажучи вже про послуги з банківського гарантування їх оплати.

Тобто вони будуть приречені на накопичення заборгованостей і втрату прав на земельні володіння. Таким чином, ця земельна реформа спричинить знищення фермерства й дрібного господарювання», — вважає лідер політичної партії «Сила і Честь».

Також він прогнозує Україні долю сировинного сільськогосподарського придатку в разі реалізації цього земельного закону.

«Не треба тішити себе ілюзіями, що після того, як земельні ресурси України сконцентруються в руках кількох кінцевих власників, у нас настане процвітання сільського господарства. Навпаки, буде нещадна експлуатація земельних потужностей, а наше сільське господарство працюватиме на експорт сировини, що остаточно знищить АПК.

Великі транснаціональні корпорації переформатують аграрний устрій на моновиробництво, в тому числі — технічних культур, а скасування агрохімічної паспортизації земель призведе до їх зараження, як це сталося в Аргентині, де забруднення сільськогосподарської землі і водних ресурсів зросло у сотні разів», — заявив Ігор Смешко.

«Ні для кого не секрет, що переважна більшість громадян України не підтримують дозвіл на продаж землі. Скоро, коли ціна за гектар впаде до мінімуму, а гроші, отримані від покупця, знеціняться, люди зрозуміють як цинічно їх ошукали. І, безперечно, відреагують радикальним чином. Не треба забувати, що земля в нашій країні завжди була об’єктом найзапекліших конфліктів та, навіть, воєн. На жаль, влада власними руками випускає цього «джина» з пляшки, не лише підриваючи власну легітимність, але й руйнуючи самі підвалини державності», — заявив Ігор Смешко.

Тому політична партія «Сила і Честь» закликає усіх небайдужих патріотично налаштованих  українців до опору цій псевдореформі. Для цього треба використати усі законні засоби, в тому числі оскарження результатів неправомірного голосування в Конституційному суді. І, врешті-решт, кожен депутат, який натиснув кнопку «за», нестиме персональну відповідальність перед законом», — повідомив Ігор Смешко.

Прес-служба політичної партії «Сила і честь».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.