Журналістів не пускали на засідання у справі заступника начальника Харківської митниці (відео)

У Харкові журналістів не пускали до зали суду під приводом карантинних обмежень. Проте виявилося, що це порушує закон.

Обирати запобіжний захід заступнику начальника Харківської митниці ДФС, якого підозрюють у службовій недбалості, мали напередодні у Московському райсуді. Потрапити на засідання для журналістів виявилося завданням не з легких.

Світлана Єченіна, кореспондентка Понад півтора мільйона гривень збитків державі. Таке прокуратура закидає заступнику начальника харківської митниці. Вже п’ять хвилин, як триває судове засідання з обрання запобіжного заходу, проте далі знімальну групу не пускає охорона, мовляв карантин.

Охоронець запевнив: зателефонував секретарю засідання і той повідомив, що знімальну групу вирішили не пускати до зали через карантинні обмеження, на цьому всі пояснення закінчилися. За законом, кажуть юристи, головуючий суддя дійсно може не допустити на відкрите засідання людей, які не є учасниками процесу. Проте, на це мають бути певні причини. Більше того, їх мають озвучити.

Роман Чумак, керуючий партнер юридичної компанії «Арес» Лише є певні рекомендації щодо порядку доступу громадян до приміщень зали судових засідань 01.04. Громадяни або інші учасники процесу їм може бути виміряна температура, вони повинні знаходитися в масках та мати засоби індивідуального захисту при цих умовах право бути у судовому засіданні воно передбачене. Якщо суддя вирішує питання про те, що когось не допускає до зали суду, тоді він має винести відповідне процесуальне рішення, яке в подальшому може бути оскаржене.

Після того як ми пояснили це охоронцям, вони таки пообіцяли покликати головуючого суддю.

Минуло вже 25 хвилин чи вийде до нас хтось? – Я не вызывал, звал старший. Сейчас он подойдет и ради бога. Я не имею права покидать пост. К вам спустяться – Ви ж розумієте, що суд триває, а ми не можемо пройти? – ми розуміємо. 

Проте, після цього бажаного результату ми все одно не дочекалися.

Світлана Єченіна, кореспондентка Після нового етапу перемовин минуло вже 15 хвилин, а нас і досі продовжують годувати обіцянками. Щоб якось розібратися чому нас не пускають спробую попросити виміряти у мене температуру. – Скажить, можете мені, будь ласка, температуру виміряти.? – Скільки – 35.6 – Це забагато – нет – З такою температурою людей можна пропускати? – конечно.

В результаті ми прочекали майже півтори години і вже збиралися поїхати, як нас наздогнала секретарка засідання і відкрилися нові деталі.

Вікторія Дугайбій, секретар судового засідання Розкажіть будь ласка, з якої причини нас не пускали? – Ну, ми не знали, що ви прибули до судового засідання. А кому ж тоді охорона телефонувала півтори години? – Я не знаю. Ви можете прийти у зал судового засідання.

Таким чином, до судової зали ми таки змогли потрапити тільки на оголошення вироку. Юристи кажуть: це можна розцінювати, як перешкоджання журналістській діяльності. Окрім того, не пускати до суду будь-якого громадянина України мають тільки після пояснення певних причини, а не просто через режим карантину.

Роман Чумак, керуючий партнер юридичної компанії «Арес» Моніторингова місія ООН, на сьогоднішній момент, моніторить ситуацію щодо дотримання прав людини в умовах пандемії. Тому, якщо громадянин будь-який громадянин не може потрапити до зали судового засідання або взагалі не може скористатися своїми конституційними правами, у такому випадку, ця організація відкрита для звернень.

Автор: Світлана Єченіна

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *