• Чт. Сер 5th, 2021

Незалежна Служба Новин

Оперативно про головне

Економіст про мораторій на експорт лісу-кругляку: Україна має відстоювати свої національні позиції

Лют 23, 2019

Мораторій на вивіз лісу-кругляку дав поштовх для розвитку деревообробної галузі. На це мають зважати в уряд, який уповноважив Мінекономіки на проведення консультацій з ЄС щодо відповідного мораторію.

Про це повідомив т.в.о. голови Львівської обласної державної адміністрації та заслужений економіст України Юрій Турянський.

«Євросоюз не один рік намагається допомогти скасуванню заборони на експорт українського лісу-кругляку. Вже сьогодні у ЗМІ лунає інформація, що ЄС готується почати арбітражний та судовий процес проти України з цього питання. І це не дивно, адже співдружність відстоює свої економічні інтереси. Але ми маємо думати передусім про свої національні позиції», – зазначив економіст.

За його словами, статистика свідчить, що за останні роки наявний ріст деревообробної сфери, яка до того знаходилася у стагнації. За 2017 рік (за 2018 рік даних наразі немає) виробництво меблів зросло на 18,7%, обробка деревини на 3,9%. Відкриваються нові легальні підприємства, за 2017 рік прямі іноземці інвестиції в галузь склали близько 1,5 млрд грн. Усього за два роки кількість робочих місць збільшилася на 13%. Тому можна сказати, що позитивний ефект від мораторію є і він відчутний.

«В той час же мушу зауважити, що заборона не стала пересторогою від експорту контрабандного лісу під виглядом тих самих дров. Тобто, де-факто деревина все рівно потрапляє до Євросоюзу, про що свідчить різниця у нашій національній статистиці та Євростату. За 2017 рік така різниця доходила майже до півмільйона тон, а за 11 місяців 2018 року – близько 300 тис.т.

А це означає, що українська держава, перш ніж знімати мораторій, має навести порядок у частині лісозаготівлі та провести роботу з митницею та правоохоронними структурами», – наголосив Ю. Турянський.

«Заборона не може бути постійною і врешті-решт буде скасована. Однак, це має відбутися тоді, коли подальшому росту деревообробної галузі нічого не загрожуватиме», – резюмував він.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.