• Чт. Тра 19th, 2022

Незалежна Служба Новин

Оперативно про головне

ДФС у порту Миколаєва перехопила підозрілий вантаж на мільйони доларів

Чер 30, 2019

У Миколаївському порту заарештували рідину, з якої приватні компанії виготовляли суміш і продавали як пальне “Укрзалізниці” та міністерству оборони. Власником і директором фірми був звичайний тракторист із села Дніпропетровської області, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

У гігантських діжках в Миколаєві – заарештований вантаж, 11 тисяч тонн так званої базової оливи. Потім її змішували з компонентами, щоб отримати підробне пальне. За такою схемою, пояснють у податковій службі, підприємці сплачують в кілька разів менше акцизу, ніж за справжнє пальне, а потім виграють тендери. У кінцевому підсумку в техніки Міноборони та “Укразалізниці” псуються двигуни. “Скільки за цей час зупинилося танків і зламалося локомотивів – це оцінити може тільки якась спец комісія”, – вважає перший заступник начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Сергій Пеньков.

За такою схемою приховуються інтереси групи “Трейд коммодіті”, якою опікувався народний депутат Грановський – людина екс-президента Порошенка. Заарештовану нині партію базової оливи в Україну доправили кораблями з Росії та Греції наприкінці травня. Вантаж на 7 мільйонів доларів отримала компанія з Дніпропетровщини, яка до цього діяльності взагалі не вела. “Знаходимо в селі директора і засновника – і знімаємо його з трактора! Він оре поле, середня освіта, батьків немає, зовнішньоекономічний контракт із греками…І ми розуміємо, що підпис стоїть не його”, – каже Пеньков.

Адвокат підприємства наполягає, що бізнесменам із мільйонними контрактами не заборонено працювати у селі у вільний від перемов час – навіть трактористом. “Він може займатися всім, чим завгодно. Перш за все, він був директором компанії, він підписував документи. Податкова міліція Дніпропетровської області бреше відверто, безсоромно”, – стверджує Роман Могила. Де нині бізнесмен, його адвокат не розголошує з міркувань безпеки, а от заяву на податківців уже написав і вимагає перевірки законності їх дій.

Перевіряють податківців на міцність не тільки юристи – представники Державного бюро розслідувань просто під час обшуку в Миколаєві викликають їх на допит. “Всілякими методами керівництво перешкоджає проведенню слідчих дій. Дуже багато разів директором підприємства викликається національна поліція”, – каже старший слідчий ГУ ДФС у Дніпропетровській області Євген Шаповалов.

“Трейд коммодіті” стала відома всій країні ще два роки тому – паливна імперія, що вигравала багатомільйярдні замовлення для державних підприємств, а офіс мала в хрущовці у Кам’янському. Її засновником, за документами, був місцевий житель з околиці міста. Бізнес-успіхи чоловіка, що переховувався, тоді приголомшили його сусідів: “Стояв на маршрутку. На лімузині не їздив”.

Кореспондент ТСН Олександр Привалов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.