• Пт. Вер 24th, 2021

Незалежна Служба Новин

Оперативно про головне

Доходи і витрати українців у податковій контролюватимуть по-новому

Вер 10, 2019

Податківці планують впровадити новий метод контролю доходів і витрат українців. Інспектори будуть відстежувати, що купують громадяни, та порівнювати їх витрати з доходами.

Таке нововведення міститься в законопроекті (No1183) «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України стосовно добровільного одноразового декларування активів фізичних осіб».

«Якщо перевищення буде трохи більшим за 40 000 грн (10 мінімальних зарплат), і людина не зможе документально підтвердити, звідки доходи, то її чекає донарахування прибуткового податку на суму перевищення витрат над доходами в розмірі 18,5% й штрафні санкції», – розповіла СЕО Legal House Наталія Радченко.

Новий вид контролю хочуть ввести в противагу податковій амністії, яку запропоновано провести з 1 січня 2020 до 31 травня 2020 рр.

Якщо людина зважиться добровільно подати одноразову декларацію, то сама визначить суму доходів, з якої потрібно заплатити податки, і внесе до бюджету з цієї суми 9% ПДФО, тобто половину від звичайної ставки.

А якщо покладе гроші на депозит в державному банку не менше ніж на рік, або купить ОВДП з терміном погашення понад рік, то з задекларованих доходів заплатить всього 5%.

«У законопроекті нічого немає про військовий збір 1,5%, який, найімовірніше також доведеться платити, тому ефективна ставка до сплати виходить 10,5% або 6,5% відповідно», – говорить Радченко.

Джерело UBR

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.