• Чт. Тра 19th, 2022

Незалежна Служба Новин

Оперативно про головне

Директор ФБР Ігорю Смешку – “Ваші мужність і рішучість викликають у всіх нас захоплення”

Лют 18, 2019

“Шановний Ігоре – мої найкращі побажання і поздоровлення. Ваша підтримка й дружба будуть завжди із вдячністю сприйматися ФБР, і ми сподіваємося на подальше співробітництво з Вами”. 1998 рік, Вашингтон, штаб-квартира ФБР, Луїс Фрі (директор ФБР у 1993–2001 рр.)


Навесні 1998 року у Вашингтон прибув колишній перший військовий аташе України у США, а тоді голова Комітету з питань розвідки та начальник Головного управління розвідки Міноборони України Ігор СМЕШКО. Він прибув на спеціальні слухання в Конгрес США, куди його запросили разом із директором ФБР Луїсом Фрі. Темою слухань були американські програми надання допомоги та співробітництва з іншими країнами у боротьбі проти міжнародної злочинності та корупції, зокрема зосередились на “російської мафії”, плюс вирішувалось питання, виділяти чи ні чергову фінансову допомогу Україні.

Тоді було протистояння між президентом США демократом Біллом Клінтоном і Конгресом, який контролювали республіканці. Клінтон оголосив курс на стратегічне партнерство з Україною, республіканці опиралися: мовляв, яке стратегічне партнерство, якщо в Україні процвітає корупція та організована злочинність? Слухання транслювалися у прямому ефірі двома каналами американського телебачення і тривали безперервно близько п’яти годин.

Главі української розвідки Ігорю Смешко і директору ФБР Луїсу Фрі вдалося довести, що між їхніми відомствами вже є професійне і взаємовигідне партнерство на державному рівні. Конгресмени переконалися, що вже встановлено співпрацю в питаннях боротьби з топ-корупціонерами й міжнародними організованими злочинними угрупованнями, за якими можуть бути і спецслужби третіх країн, і які потенційно можуть загрожувати корумпованості політичних систем обох країн. Інтереси України завдяки Смешку вдалося відстояти, урізання фінансової допомоги з боку США не відбулося. Комітет Конгресу США ухвалив тоді єдину за весь час позитивну резолюцію за ознаками успіхів у боротьбі з корупцією в Україні.

У 2005 році Луїс Фрі подарував Ігорю Смешку книгу своїх мемуарів MY FBI (“Моє ФБР. Боротьба з мафією, розслідування Білла Клінтона і боротьба з тероризмом “) з дарчим написом:
“Моєму другові Ігорю Смешку з теплими побажаннями Вам і Вашій родині всього самого щасливого і доброго. Спасибі за Вашу дружбу з ФБР і нашою нацією. Ваші мужність і рішучість під час Помаранчевої революції викликають у всіх нас захоплення”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.