• Сб. Чер 19th, 2021

Незалежна Служба Новин

Оперативно про головне

В СБУ до Смешка, була буденною практика знищення оперативно-розшукових справ

Лют 25, 2019

Ігор Смешко: “…Пам’ятаю, коли я прийняв посаду голови СБУ в 2003 р., то був дуже здивований: велика кількість [оперативно-розшукових] справ закривалася [в СБУ] саме як «не підтверджені в результаті перевірки первинної інформації». Більше того, за роки незалежності були введені нові внутрішні інструкції, які дозволяли знищувати такі справи одразу ж після їх закриття!

Це означає, що стало можливим у кращому випадку робити брак, а потім сліди цього браку знищувати. В гіршому — з’явилася можливість збору інформації за рахунок держави, знищення після цього слідів такого збору з наступною можливістю безконтрольного використання отриманої інформації. Адже після знищення справи в СБУ відсутнє документальне підтвердження того, що ця інформація була зібрана саме у цій структурі в результаті оперативно-розшукових заходів, а отже — захищена від її розголошення законом про держтаємницю.
Це дуже небезпечна річ…”

“…— [інтерв’юер — Олександр Данілов] … повернемося до вашого приходу в СБУ в 2003 році. Прийшов «чужинець», та ще й «реформатор». Ви змогли знайти спільну мову зі старими кадрами СБУ, з тими, хто добре пам’ятав, що не так давно вона називалася КДБ УРСР?
— Я був би з вами нещирим, якби сказав, що період моєї служби в СБУ був простим і легким.
Але не від того, що спочатку був і тихий саботаж, і спалення службових і оперативних документів, незважаючи на мою офіційну заборону на подібне. Й спроби замести сліди попередньої, не завжди законної, а іноді відверто халатної роботи. За усім цим стояла порівняно невелика група людей. Яким було що втрачати й було чого боятися з боку закону.
Переважна ж маса офіцерів і генералів СБУ не мала до цього жодного відношення. Вони одразу ж включились у роботу по протидії новим, серйознішим викликам Україні по багатьом напрямам її зовнішньої та внутрішньої безпеки…”

З книги Віктора Смєлова – Ігор Смешко. Незакінчене досьє генерала розвідки…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.