• Нд. Лис 28th, 2021

Незалежна Служба Новин

Оперативно про головне

Віктор Кривіцький: Зміна профілів ризику АСАУР не створюватиме перешкод легальному бізнесу

Січ 22, 2019

На сьогодні в ДФС здійснюється удосконалення профілів ризику автоматизованої системи аналізу та управління ризиками (АСАУР). Це направлено, насамперед, на покращення виконання працівниками митниць відповідних митних формальностей при здійсненні митного контролю та оформлення товарів. Про це заявив в.о. заступника Голови ДФС Віктор Кривіцький під час зустрічі з представниками Європейської Бізнес Асоціації.

«Акцентую увагу, ми не створюємо перешкод легальному бізнесу. Зміна профілів ризику АСАУР здійснюється для введення в систему тих ризиків, які дозволять більш ефективно упереджувати порушення митних правил. Тобто якщо спрацьовує система управління ризиками, митник вживає посилених заходів митного контролю, передбачених Митним кодексом, для забезпечення повноти декларування товарів», – наголосив Віктор Кривіцький.

Так, на сьогодні в ДФС фіксують зростання кількості порушень митних правил та переміщення «сірого» імпорту. Тому впровадження нових профілів ризиків сприятиме посиленню контролю за повнотою сплати митних платежів при ввезенні товарів на митну територію України, упередженню порушень, що, у свою чергу, дозволить залучити в бюджет додаткові кошти.

Профілі ризиків налаштовані лише на відбір ризикових операцій. Загалом протягом 2018 року АСАУР було відібрано лише 9,1% імпортних митних декларацій із загальної кількості, які потребували проведення митного огляду. 53,3% декларацій були оформлені без додаткових митних формальностей і по 35,4% було визначено необхідність додаткової перевірки документів.

Для перегляду профілів ДФС було проведено значну аналітичну роботу. Як засвідчив аналіз, порушники частіше за все використовували такі способи заниження платежів як ввезення товарів з використанням подвійного пакету супровідних документів, за заниженою вартістю, заявленням недостовірних кількісних та якісних характеристик товару. Через такі порушення бюджет втрачає значні суми коштів.

ДФС було вжито низку заходів щодо забезпечення достовірності декларування товарів в рамках застосування системи управління ризиками, в тому числі – посилено контроль повноти заповнення електронного інвойсу. Зокрема, мова йде про незазначення торговельних марок по таким групам товарів, як побутова техніка та електрообчислювальне обладнання. Однак, за ІІ півріччя 2018 року заходи посиленого контролю за цим критерієм ризику було застосовано лише до 2% митних оформлень. Це знову ж таки свідчить про те, що система спрацьовує виключно за наявності певних ризиків.

«На сьогодні немає жодних причин говорити про те, що оформлення вантажів зупиняється. Митниця посилила контроль за рахунок нових профілів ризиків в АСАУР, але все зроблено виключно у рамках Митного кодексу, без будь-яких часових порушень чи інших перешкод бізнесу в митному оформленні товарів. Якщо будь-яка європейська митниця, наприклад, просить додаткові документи у декларанта, то їх надають беззастережно, бо це повноваження митника. Наразі і ми говоримо про виключні повноваження митниць ДФС», – наголосив Віктор Кривіцький.

Крім того, він запросив європейський бізнес до більш активної співпраці, зокрема, щодо надання оперативної інформації щодо «сірих» імпортерів та використання схем.

Джерело: ДФС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.