Від контрабанди на митниці український бюджет втрачає 10 млрд на місяць, – Уманський

За оцінкою колишнього міністра фінансів України Ігоря Уманського, від контрабанди на митниці український бюджет щомісяця втрачає не менше як 10 млрд грн. Таку думку він висловив в інтерв’ю засновнику видання “ГОРДОН” Дмитрові Гордону.

Він сказав, що загалом обсяг контрабанди складно порахувати.

“Порахувати складно. З однієї простої причини. Коли товар зайшов і його не легалізували або частково легалізували і далі продали в кеш, ці схеми відловити неможливо. Усе це ловлять тільки на моменті кінцевого продажу”, – сказав Уманський.

За його словами, деякі контрабандні товари “спливають у тому чи іншому епізоді реалізації”, і тоді втрати держбюджету можна оцінити.

“У разі, коли воно “вчорну” зайшло і “вчорну” його продали, порахувати неможливо. Можна оцінити лише приблизно. Це мільярди доларів. Те, що можна порахувати, – це приблизно 10 млрд грн на місяць”, – вважає Уманський.

Ексміністр сказав, що контрабанда на українській митниці продовжує процвітати, але з коронавірусом її обсяги дещо знизилися.

“Коронавірус стосовно цього і допоміг: стало дуже складно провозити контрабанду, тому що багато пунктів пропуску закрито. І багато схем, які були до карантину, також стали неможливими. [Наприклад] так звані піджаки. Що це за схема? У двох словах. Маленькі автобусики, які їздять туди-сюди з вантажем, пікапчики. Під’їхала фура, зупинилася недалеко від кордону з того боку. Потім ці маленькі човники фуру там розвантажили, дрібними партіями пронесли, де не потрібно декларувати, там, де в нас прикордонне співробітництво. У деяких випадках люди просто на собі фізично носили. Наприклад, диски дорогих автомобілів. Просто в руках. Відійшов на 100 метрів від кордону, у фуру завантажив – фура виїхала. Зараз цю човникову історію і схеми з так званими піджаками у зв’язку з карантином технічно реалізувати дуже складно. Але це не означає, що закрилися і не працюють інші схеми”, – зазначив Уманський.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.