Всесвітня митна організація оприлюднила приклади найкращих практик країн-членів ВМО у сфері реагування на пандемію COVID-19

Деякі положення наведено нижче. Повна версія (англ. мовою) доступна на офіційному сайті ВМО за посиланням

Польща. Весь конфіскований алкоголь невідкладно спрямовується на переробку для виробництва дезінфектантів.

Словаччина. Всі працівники митниці і податкової носять маски. Клієнти не допускаються до офісу без масок. Віддалений режим роботи там де це можливо. Обов’язково мити руки після роботи з паперовими документами, наданими клієнтом (за потреби використовувати рукавички). У службові кабінети стороннім особам вхід заборонений. Кількість клієнтів у клієнтських центрах обмежується. На обслуговування клієнтів – максимум 15 хвилин. Для догляду за дітьми до 10 років через закриття шкіл на карантин надається лікарняний.

Боснія і Герцоговина. Максимальне переведення працівників на віддалений режим роботи. У публічних місцях працівники повинні носити маски та інше захисне спорядження. Службові приміщення регулярно дезінфікуються. Митниця орієнтована на максимальне прискорення митних процедур, першочергове оформлення вантажів для боротьби з КОВІД-19. Звільнення від імпортних податків надається для товарів медичного використання, інструментів і обладнання, які безоплатно передаються медичним установам, лікарням та дослідницьким організаціям, або які закуповуються такими організаціями за рахунок коштів благодійної допомоги.

Греція. Центральний апарат зобов’язав місцеві митниці закупити маски і рукавички. В подальшому митна адміністрація звернулася за отриманням бюджетного фінансування на придбання дезінфекційних засобів та захисного спорядження для працівників. Митниці закупили послуги з дезінфекції. Митниці переведено на позмінний режим роботи. Не допускаються черги (наприклад. митних брокерів) у приміщеннях митниці.

Німеччина. Кількість працівників, які взаємодіють зі сторонніми особами, максимально обмежена. Ці працівники повинні носити захисне спорядження, таке як маски і рукавички, та дотримуватися вимог гігієни. Максимальне переведення у віддалений режим роботи.

Бельгія. Посилений контроль для запобігання незаконному вивезенню захисного спорядження (підлягає ліцензуванню згідно з регламентом ЄС 2020/402). Скасовано мито та ПДВ на благодійні вантажі з обладнанням для захисту персоналу. Як виключення, аптекам дозволяється зберігати і застосовувати етиловий спирт для виробництва дезінфектантів. Розширено перелік речовин, які можуть бути використані у засобах для дезінфекції (у т.ч весь конфіскований алкоголь). Всі підрозділи митників, які не належать до «першої лінії» працюють з дому. Кількість польових працівників зменшена.

Бахрейн. Прискорений режим оформлення для ліків, медичного обладнання та їжі. Всі працівники, які працюють «у полі», споряджені захисним одягом, масками, рукавичками, санітайзерами та засобами дезінфекції. Наявні тренінги і комунікація з приводу симптомів вірусу та порядку дій при виявленні загрози. Працівники поділяються на невеликі робочі команди задля обмеження контактів. Активний персонал (той що працює не з дому) складає не більше 50%. Введено позмінний режим роботи. Працівники з хронічними захворюваннями та вагітні жінки працюють виключно з дому.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *