Громадянин України, п’ятидесятирічний мешканець Рівненщини, намагався незаконно провезти через кордон майже 23,5 кг бурштину, з яких 6,9 кг обробленого та 16,6 кг необробленого.

Так, водій вантажного автомобіля «Опель» прямував у Республіку Польщу через митний пост «Рава – Руська». Для перетину кордону він обрав смугу руху спрощеного митного контролю «зелений коридор». Про наявність будь-якого товару він не повідомив.

Під час контролю цього транспортного засобу виникла підозра щодо наявності в ньому товарів прихованих від митного контролю. Автомобіль було скеровано у місце поглибленого огляду транспортних засобів. У салоні автомобіля було виявлено необроблене каміння неправильної форми, різних розмірів, жовтого та коричневого кольору різних відтінків, зовні схоже на необроблений бурштин в асортименті. Громадянин не надав жодних документів, що могли підтверджувати вартість, місце придбання та походження виявленого у нього товару.

Таким чином, громадянин України намагався перемістити через митний кордон України товар з приховуванням від митного контролю, а саме з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників)  – в порожнинах під обшивкою салону та панеллю приладів автомобіля.

За цим фактом складено протокол про порушення митних правил, передбачене ст. 483 Митного кодексу України. Товар вилучено. Він буде скерований на експертизу для проведення його ідентифікації та вартості.

Відео ДПСУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *