• Сб. Сер 6th, 2022

Незалежна Служба Новин

Оперативно про головне

Велике переселення, та/або початок кінця Енергетичної митниці. Держмитслужба розбазарює власні приміщення (Документ)

Лип 25, 2020

Сьогодні минає рівно місяць як Пан в.о. Голови Держмитслужби викинув митників Енергетичної митниці фактично на вулицю зі службової будівлі по вулиці Світлицького 28а.

Це напевно таким чином колектив Енергетичної митниці (далі – ЕМ), “привітали” з Днем митника України.

Про переселення ЕМ свідчить наказ Держмитслужби від 25.06.2020 #31-Г “Про надання права оперативного управління (користування) нерухомим майном”, яким надано в оперативне управління будівлю на Саксаганського, 66.

ПЕРЕДІСТОРІЯ


Ще до роз’єднання Фіскальної, на Митну та Податкову Служби та повернення митниці на її історичну вотчіну на Дегтярівській 11-г, одним з керівників ЕМ ДФС періодично надсилались листи до центрального апарату Державної фіскальної служби щоб розмістити посадовців ЕМ на Дегтярівській, 11-Г, яка на той час була акупована Офісом великих платників податків ДФС (далі – ОВПП).

Після утворення Податкової служби, більша частина ОВПП покинула приміщення та розмістилась на Львівській площі, 8 та Кошиця, 3 (при цьому юридичною адресою є Дегтярівська, 11-Г), а підрозділ податкової міліції ОВПП ДФС так і залишився безпосередньо на Дегтярівській, 11-Г.

Не погоджуючись з таким “сусідством” та плекаючи ідею щодо їх виселення будь-яким способом, керівництво Держмитслужби прийняло дуже дивне рішення, запропонувало ОВПП добровільно переїхати за іншою адресою надавши податковій міліції на вибір приміщення яке належить Державній митній службі України, які розташовані в м. Києві❗

Податковою міліцією було обрано Світлицького, 28а, а саме, було обрано ту частину будівлі, де розміщується Енергетична митниця Держмитслужби.

І тут в Центральному апараті Держмитслужби згадали про листи, що раніше писала Енергетичка про переїзд, і втиху “просять” в.о. начальника митниці продублювати лист на ДМСУ, але зазначити іншу адресу, змінити місце розташування на Саксаганського, 66 (лист від 02.06.2020).

Після того як колектив ЕМ дізнався про цей лист, до керівника неодноразово доводилась інформація про недоцільність такого рішення з багатьох причин, в тому числі з причини непридатності цієї будівлі, на Саксаганського, 66, яка потребує капітального ремонту, та яка не вмістить всіх працівників ЕМ.

Будівля на Саксаганського, 66 була доведена до стану бомжарні Міндоходівцями та Фіскальною службою, а роботи з її відновлення затянуться не на один місяць, не кажучи вже про фінансову складову всього цього дійства, яке вильється бюджету у кругленьку суму.

06.06.2020 після розголосу в соціальній мережі Facebook про цю ситуацію, на дописувачів коментарів почався тиск з ЦА, з наголосом про те, що в.о. голови Держмитслужби своїм листом заборонив висловлювати будь яку свою позицію в соціальних мережах для підпорядкованих працівників.

В подальшому на зборах працівників профспілки Енергетички вирішено з порушеного питання звернутись до Профспілки працівників митних органів (лист від 22.06.2020).

Водночас, 25.06.2020 видано наказ 31-Г.
Наразі на Саксаганського, 66 розпочато роботи з косметичного!!! ремонту приміщень, які особисто контролюються посадовими особами ЦА. Переміщення особового складу Енергетички планується здійснювати покабінетно – зробили кабінет переїхали. Нікого не цікавить наявність чи відсутність умов для забезпечення безперебійної роботи Енергетичної митниці.

Посадовим особам, які не згодні з переїздом, вказали на двері. Почались перші звільнення. Тільки за тиждень близько 10 працівників. І це тільки початок. Добра половина особового складу в пошуках роботи та звільнятиметься по мірі так званого переїзду.

ЕПІЛОГ


Зазначена ситуація призводить до відтоку кваліфікованих кадрів. Зрозуміло, що незамінних немає, але чи варто заради якоїсь примхи чи злого умислу йти на такі жертви даруючи будівлю на Світлицького, 28а, яка не належить Податковій. Чи варто за це позбавляти людей роботи?

Водночас будівля на Світлицького, 28а, яка є власністю Державного митного комітету України, дарується ДПС та ДФС, зокрема ІДД ДПС, юридична адреса якого Львівська площа, 8, та який розміщується на Світлицького, 28а без бюдь-яких на те законних підстав та податковій міліції ДФС, яка також буде розміщена незаконно.

Підсумовуючи викладене хочеться запитати у Пана в.о. голови Держмитслужби Ігоря Муратова:

  • що слугує прийнятому рішенню дарування об’єктів митної інфраструктури стороннім організаціям?
  • Яка буде доля вимушених переселенців з тимчасово окупованих територій, які проживають на Світлицького, 28а та працюють не тільки в Енергетичці, а і в інших підрозділах ДМСУ?
  • Чи не є це першими кроками знищення Енергетички та повернення до схем Курченко?…

Автор: Свєтлов Михайло А.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.