• Нд. Чер 20th, 2021

Незалежна Служба Новин

Оперативно про головне

Боротися з контрабандою лише на митниці безглуздо, – експерт

Жов 2, 2019

Законопроєкти Ради щодо детінізації б’ють по великому каналу реалізації контрабанди

Про це заявив лідер року в E-commerce-ритейлі в сегменті техніки, електроніки і гаджетів за версією Асоціації ритейлерів України, глава наглядової ради компанії Comfy Геннадій Вербиленко.

https://www.facebook.com/uice.association/videos/2489856971247320/

Він зазначив, що боротися з контрабандою лише на митниці безглуздо – це розтрата ресурсів, часу, і “боротьба з вітряками”, тобто необхідно створювати умови всередині країни, за яких її неможливо буде реалізувати або принаймні дуже ризиковано. 

На його думку, три кити, які дозволять подолати контрабанду, – це застосування касового апарату, контроль його використання за допомогою кешбек і контроль ланцюжка проходження товару від інвойсу до покупця.

Галузь побутової техніки та електроніки належить до ризикової категорії і фіскалізація в ній діє два з половиною роки, але у зв’язку з відсутністю дієвих механізмів перевірки і покарання, фіскальні чеки видають далеко не всі гравці ринку, що призводить до неконкурентних умов і втрат для нашого спільного державного бюджету, що не дозволяє країні розвиватися стрімкіше.

За даними ДФС за 2018 рік, з 9,3 тисячі магазинів, що продають в Україні побутову техніку і електроніку, лише 3,2 тисячі магазинів, а це лише третина, виконують закон і встановили касовий апарат.

“Ми бачимо, що ухвалено два законопроєкти, які допоможуть частково знизити обсяги контрабанди, але станеться це не раніше 2021 року. Видача чеків покаже товарообіг торгуючих підприємств і не дозволить використовувати ФОП як прикриття своїх тіньових оборотів великими торговими компаніями, – сказав Вербиленко, коментуючи законопроєкти 1053-1 і 1073, які ухвалені ВР і очікують підпису президента. – Маючи фіскальний чек на виході, неможливо приховати цей обіг. Не видаючи фіскальний чек, можна купувати товар за готівку, за чорний кеш у контрабандистів, продавати його і робити вигляд, що нічого не сталося. Відсутність фіскального чека приховує товарообіг. Фіскалізація ж дозволяє зафіксувати товарообіг. А потреба надати документи на походження товару знижує, істотно знижує, ймовірність, що цей товар надійшов з контрабандного джерела.

Ці законопроєкти, вони не знищують контрабанду на 100%. Але вони б’ють по дуже великому каналу її реалізації. У цьому суть”, – резюмував представник E-commerce-ритейлу під час Форуму “Порядок денний нового парламенту: діалог громадянського суспільства, бізнесу і влади”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.