Нова митниця під керівництвом Максима Нефьодова викине на повітря 1,5 млн грн бюджетних коштів, за слабку та недосконалу бухгалтерську програму “Master”, яка працює погано, левова частка розрахунків по якій робиться в ручному режимі, – Макаренко

За чотири місяці використання бухгалтерської програми Master, на яку було витрачено понад півтора мільйона гривень, у митних органах левова частка перерахунків і коригувань здійснюється в ручному режимі. Бухгалтери звільняються, заробляють нервові розлади, пов’язані з неспроможністю програми бухобліку.

Про це заявив у Facebook колишній очільник Державної митної служби України Анатолій Макаренко.

Він процитував думку Марії Околити, “яка створювала одну з колись найкращих бухгалтерських служб країни”: “Просто Крик душі!!!! Прошу почути головних бухгалтерів митних органів про стан запровадження програмного продукту Master. Це не програма, а дерев’яний посох, який не дає можливості вести аналітичний та синтетичний облік господарських операцій, проводити розрахунки та формувати звітність.

Чому нас не запитують з допомогою якого інструменту формувати звітність за 1 квартал 2020 року? Чотири місяці поспіль в ручному режимі формуємо оборотно-сальдові відомості, за безвиході, використовуємо програму Фінанси, яка застосовувалась колись в ДМСУ до 2013 року і яка з того часу не поліпшувалась і не обслуговувалась, але при цьому порівняно з Master, залишається кращою!!!

За чотири місяці “фахового” налаштування програмного продукту Master в митних органах левова частина перерахунків і коригувань проводиться в ручному режимі, матеріальна допомога, допомога з тимчасової втрати працездатності нараховується в програмі не вірно, нелогічні помилки при нарахуванні надбавки за попередній період за рахунок не існуючих в програмі норм робочого часу і тому подібне. Програма не формує дані для нарахування премії, оперативної звітності. Нас поглинає така кількість помилок і невідповідностей, які не можемо вчасно виправити. Переплати і недоплати працівникам митниці викликають недовіру до бухгалтерів, які вже виснажені роботою вечорами й у вихідні дні.

Час роботи з грудня 2019 показав недієздатність програми, що запроваджується. Не організовано її налаштування, не забезпеченого належний рівень навчання користувачів та супроводження фахівцями і розробниками програми.

Повний караул! Негайно потрібно робити висновки щодо виходу з ситуації. Людський ресурс не безмежний. Бухгалтери звільняються з роботи, відмовляються працювати в таких умовах, хворіють від нервових розладів, пов’язаних з незабезпеченістю програми БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ. Бухгалтери митної системи заслуговують на повагу, підтримку й допомогу!
В тому числі, і на допомогу та реагування Мінфіну!”

Макаренко звернувся до глави ДМСУ Максима Нефьодова, який “з відчайдушною наполегливістю” намагається “посадити” Митну службу на цей програмний продукт: “всі співробітники кадрових, адміністративних, бухгалтерських підрозділів, з якими мав можливість спілкуватися, в один голос говорять про його слабкості, недосконалість, нікчемність”.

Анато́лій Ві́кторович Мака́ренко (народився 23 жовтня 1964 в селі Тарасівка, Пологівського району, Запорізької області) — український державний службовець. Десятий Голова Державної митної служби України (з 28.01.2009 по 22.03.2010). Заступник Голови Державної фіскальної служби України до 23.03.2015 року

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *