Анатолій Макаренко: “Як викинути на вітер 1,5 мільйони грн?! Придбати для бухгалтерів Митної служби нікчемний програмний продукт!”

Нова митниця під керівництвом Максима Нефьодова викине на повітря 1,5 млн грн бюджетних коштів, за слабку та недосконалу бухгалтерську програму “Master”, яка працює погано, левова частка розрахунків по якій робиться в ручному режимі, – Макаренко

За чотири місяці використання бухгалтерської програми Master, на яку було витрачено понад півтора мільйона гривень, у митних органах левова частка перерахунків і коригувань здійснюється в ручному режимі. Бухгалтери звільняються, заробляють нервові розлади, пов’язані з неспроможністю програми бухобліку.

Про це заявив у Facebook колишній очільник Державної митної служби України Анатолій Макаренко.

Він процитував думку Марії Околити, “яка створювала одну з колись найкращих бухгалтерських служб країни”: “Просто Крик душі!!!! Прошу почути головних бухгалтерів митних органів про стан запровадження програмного продукту Master. Це не програма, а дерев’яний посох, який не дає можливості вести аналітичний та синтетичний облік господарських операцій, проводити розрахунки та формувати звітність.

Чому нас не запитують з допомогою якого інструменту формувати звітність за 1 квартал 2020 року? Чотири місяці поспіль в ручному режимі формуємо оборотно-сальдові відомості, за безвиході, використовуємо програму Фінанси, яка застосовувалась колись в ДМСУ до 2013 року і яка з того часу не поліпшувалась і не обслуговувалась, але при цьому порівняно з Master, залишається кращою!!!

За чотири місяці “фахового” налаштування програмного продукту Master в митних органах левова частина перерахунків і коригувань проводиться в ручному режимі, матеріальна допомога, допомога з тимчасової втрати працездатності нараховується в програмі не вірно, нелогічні помилки при нарахуванні надбавки за попередній період за рахунок не існуючих в програмі норм робочого часу і тому подібне. Програма не формує дані для нарахування премії, оперативної звітності. Нас поглинає така кількість помилок і невідповідностей, які не можемо вчасно виправити. Переплати і недоплати працівникам митниці викликають недовіру до бухгалтерів, які вже виснажені роботою вечорами й у вихідні дні.

Час роботи з грудня 2019 показав недієздатність програми, що запроваджується. Не організовано її налаштування, не забезпеченого належний рівень навчання користувачів та супроводження фахівцями і розробниками програми.

Повний караул! Негайно потрібно робити висновки щодо виходу з ситуації. Людський ресурс не безмежний. Бухгалтери звільняються з роботи, відмовляються працювати в таких умовах, хворіють від нервових розладів, пов’язаних з незабезпеченістю програми БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ. Бухгалтери митної системи заслуговують на повагу, підтримку й допомогу!
В тому числі, і на допомогу та реагування Мінфіну!”

Макаренко звернувся до глави ДМСУ Максима Нефьодова, який “з відчайдушною наполегливістю” намагається “посадити” Митну службу на цей програмний продукт: “всі співробітники кадрових, адміністративних, бухгалтерських підрозділів, з якими мав можливість спілкуватися, в один голос говорять про його слабкості, недосконалість, нікчемність”.

Анато́лій Ві́кторович Мака́ренко (народився 23 жовтня 1964 в селі Тарасівка, Пологівського району, Запорізької області) — український державний службовець. Десятий Голова Державної митної служби України (з 28.01.2009 по 22.03.2010). Заступник Голови Державної фіскальної служби України до 23.03.2015 року
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *