• Нд. Жов 17th, 2021

Незалежна Служба Новин

Оперативно про головне

АМПУ просить митницю припинити необґрунтовані перевірки суден у Бердянському порту

Вер 17, 2019

ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ) звернулося до керівництва Державної митної служби України (ДМСУ) з проханням розібратися в ситуації, пов’язаній із посиленими перевірками регіональним підрозділом митниці торгових суден, що заходять до Бердянського морського порту.

Як повідомила прес-служба АМПУ, робота порту вже кілька місяців істотно ускладнена через дії керівництва митного поста «Бердянськ». Всупереч постанові Кабміну про проведення вибіркового контролю митники Бердянська оглядають практично всі судна, що заходять до порту. Це ускладнює роботу порту, призводить до втрати часу і подорожчання логістики. АМПУ змушена звернутися до керівництва Державної митної служби України, щоб повернути митний контроль в Бердянську до загальних правил, що діють у всіх інших портах.

Раніше питання ускладнення роботи порту, портових операторів та судновласників через дії керівництва митного поста «Бердянськ» піднімалося на регіональному рівні на Раді Бердянського морського порту 3 вересня 2019 року. Тоді наголошувалося, що жорсткий контроль з боку митників негативно позначається на конкурентоспроможності порту, оскільки до необґрунтованих перевірок суден російськими силовиками у Керченській протоці додалася ще й підвищена увага бердянської митниці.

«Зараз Бердянський порт наближається до виконання плану, від якого ще на початку поточного року відставав на 40%. Однак перешкодою у налагодженні роботи порту стали необґрунтовані огляди суден митною службою. У той час як у всіх портах України митники здійснюють перевірки тільки в окремих випадках, зазначених законодавством, у Бердянську перевіряють абсолютно всі судна. Результатом таких перевірок стає затримка суден і додаткові фінансові втрати клієнтів. Такі дії можна відверто назвати саботажем», — зазначав директор департаменту організації роботи портів АМПУ В’ячеслав Вороний на засіданні ради порту.

За інформацією прес-служби адміністрації Бердянського порту, тільки протягом останнього місяця два судна глобального сировинного трейдера Cargill через ситуацію, що склалася, перейшли до Маріупольського порту.

На жаль, незважаючи на неодноразові звернення, зустрічі та обговорення існуючих проблем, ситуація досі не змінилася — порт не може повноцінно працювати. АМПУ сподівається, що прихід нового керівництва ДМСУ допоможе змінити ситуацію в Бердянському порту і забезпечить, принаймні, рівні умови роботи митниці в усіх морських портах України.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.