• Чт. Чер 30th, 2022

Незалежна Служба Новин

Оперативно про головне

У Польщі подали петицію з проханням покращити ситуацію на кордоні з Україною

Сер 6, 2020

Петиція адресована до Міністерства внутрішніх справ та адміністрації, Підкарпатського та Люблінського воєвод.

Як пoвідoмляє Yavp.pl, автором петиції є громадський діяч Якуб Логінов. Він просить покращити ситуацію, яка склалася на польсько-українському кордоні.

Автор наголошує, що вона протягом багатьох років не відповідає жодним стандартам. Поширеними проблемами є, зокрема, величезні черги, надто повільна робота польських прикордонників, та дрібна контрабанда, на яку закривають очі.

«На кордоні досі трапляються випадки некультурної поведінки польських прикордонників, які з погордою та невиправданою зверхністю ставляться до подорожуючих української національності, тим самим створюючи фатальний імідж нашій країні та Євросоюзу в цілому», – йдеться в петиції.

Якуб Логінов також зазначає, що на польсько-українському кордоні діє надто мало пунктів пропуску. Обіцянки відкрити додаткові, так і не були реалізовані.

«Пішохідні прикордонні переходи в Мальховіце та Гребенному мали бути відкриті у 2015 році. Вже 2020 рік, але справа практично не рухається вперед», – наголошує автор петиції.

Він звертається до міністра внутрішніх справ Польщі з проханням в бюджеті на 2021 рік суттєво збільшити видатки на прикордонну інфраструктуру.

«Принаймні 100 мільйонів злотих для інвестиції в пункт пропуску в Люблінському воєводстві та 100 мільйонів злотих в Підкарпатському воєводстві. Ці кошти, насамперед, мають бути спрямовані на будівництво інфраструктури для пішоходів як в існуючих пунктах пропуску, так і в нових», – йдеться в петиції.

На думку її автора, польські прикордонники також мають передбачити «нові форми мобільності» в організації прикордонного руху з Україною. Зокрема, йдеться про створення асфальтових тротуарів, велодоріжок, які вестимуть до пунктів пропуску. Усе для того, щоб подорожуючі могли дістатися туди на велосипедах, роликах, скейтбордах чи самокатах.

«Закликаємо також надати пріоритет залізничному транспорту як найбільш оптимальному способу перетину кордону», – додав Якуб Логінов.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.