• Пт. Жов 7th, 2022

Незалежна Служба Новин

Оперативно про головне

Україна — серед топових постачальників контрабанди цигарок до ЄС

Вер 29, 2020

Україна перебуває в топ-5 постачальників контрабандних і контрафактних сигарет в Європейський Союз. За сім місяців нинішнього року виявили 5,5 млн пачок контрабандних сигарет.

У 2019-му році в ЄС з України надійшло 2,4 млрд таких цигарок.

У цьому році спостерігається стрімке зростання підробки брендів.

За даними профільної асоціації «Укртютюн», кожна п’ята нелегальна пачка — це контрафакт, пише «Новое время».

Європейський Союз, як ринок збуту, контрабандисти вважають привабливим, бо європейські сигарети дорожчі за українські. Ставка робиться на те, що покупці виберуть дешеву контрабанду.

При надто високій ціні на сигарети або при різкому підвищенні акцизів, попит на відносно дешеву контрабандну продукцію теж починає зростати. А з ним зростає і пропозиція. У підсумку виходить замкнене коло, яке розгойдує «тіньову» торгівлю. З такими проблемами зіткнулися, наприклад, Румунія та Польща, в які течуть нелегальні цигарки, зокрема і з України.

«Нелегальна торгівля — одне з потенційних джерел фінансування тероризму і сепаратизму. Контрабандою тютюнових виробів, як правило, займаються злочинні угруповання, діяльність яких, зокрема, спрямована на процвітання корупції і відмивання грошей», — каже голова FMCG-напряму Європейської Бізнес Асоціації Христина Лініченко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.