• Пт. Жов 7th, 2022

Незалежна Служба Новин

Оперативно про головне

Судова практика: до моменту завершення митного оформлення товарів, а також протягом трьох років з дня завершення їх митного оформлення декларант має право вносити зміни до митної декларації

Січ 28, 2021

На підставі системного тлумачення ст. 46 ПКУ, статей 257, 267, 269 МКУ та приписів підзаконних нормативно-правових актів колегія суддів дійшла такого правового висновку: до моменту завершення митного оформлення товарів, а також протягом трьох років з дня завершення їх митного оформлення декларант має право вносити зміни до митної декларації, а відмова митного органу у їх внесенні з тих підстав, що це стосується перерахунку митних платежів, є протиправною. Вирішення питання перерахунку митних платежів є наслідком наявності або відсутності підстав для внесення таких змін. Відтак при отриманні звернення декларанта або уповноваженої ним особи про внесення змін до митної декларації митний орган може відмовити у внесенні таких змін лише у разі відсутності законних підстав для їх внесення.

У межах розгляду цієї справи суди попередніх інстанцій погодились з висновком митного органу, який визнав наявність підстав для внесення змін до митної декларації, відповідно визнав право декларанта на внесення змін до митної декларації. Водночас відповідач відмовив у внесенні змін з формальних підстав, що свідчить про незаконність такого рішення.

Важливо зауважити, що позивач визначив предметом спору дії митного органу щодо відмови у задоволенні заяв про надання дозволу на внесення змін до митних декларацій. Судами встановлено, що така відмова викладена в листах. Відтак у цьому спорі відмова є свідченням про прийняття суб’єктом владних повноважень рішення, викладеного в листі, яке оспорюється декларантом.

/постанова ВС від 23.11.2020 р. у справі № 809/984/18

ВІСНИК, офіційно про податки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.