• Сб. Чер 19th, 2021

Незалежна Служба Новин

Оперативно про головне

Словацький журналіст розповів про корупцію та кримінал на словацько-українському кордоні на Закарпатті

Гру 14, 2020

Митники на кордоні з Україною мають за ніч €20 тисяч, а контрабанду переправляють, дронами, катапультами та літаками.

Зі звинуваченнями на адресу діючої словацької влади, щодо бездіяльності в плані контрабанди та криміналу на словацько-українському кордоні виступив журналіст і громадський активіст з Міхаловець (Michalovce – словац.) Марек Бока (Marek Boka – словац.). Інтернет видання Startitup.sk опубліковало бесіду с Мареком Бока, а також відео розмови , зазначається в блозі Euhosti.blogspot.com.

Дісталося від Боки і міністру МВС Роману Мікульцю (Roman Mikulec – словац.). Про корупцію і кримінал на словацько-українському кордоні Бока говорить роками. Проте нічого не міняється. Словацький журналіст розповідав лише про словацьку прикордонну мафію. Втім зрозуміло, що кордон має дві боки. Якщо хтось контрабанду пропускає зі словацького боку, певно є люди, які переправляють контрабанду в Словаччину з українського боку.

Тож треба виходити з того, що словацька та українська сторони – це ланки одного єдиного ланцюга, який і складає прикордонну мафію. До речі, Марек Бока говорив і про наробивший галасу, свого часу, словацько-український художній фільм “Межа” (Čiara – словац.), який розповідав про будні прикордонної мафії – це так би мовити для формування зорового образу того, що відбувається.

Бока ж каже, що ця стрічка є тільки слабим відбитком дійсності. На кордоні з Україною відбуваються значно гірші речі ніж ті, які були зображені в згаданій стрічці. Крім контрабанди цигарок, людей, це й ще контрабанда людських органів, наркотиків. “Я прийшов до думки, що поліція, прикордонники та митниця часто безпосередньо задіяні в організованій злочинності”, – каже журналіст і активіст з Міхаловець. 

В 2018-ому році в Словаччині був затриманий і переданий владі Італії представник італійської мафії ‘Ndrangheta Антоніно Вадала (Antonino Vadala – іт.). Довгі роки він жив в Словаччині як бізнесмен. Свою колишню співробітницю і коханку – як писали словацькі ЗМІ – Марію Трошкову (Mária Trošková – словац.) він зміг продвинути на самий пік словацької влади. Згадана особа була помічницею екс-прем’єра Роберта Фіцо (Robert Fico – словац.). Однак, Вадала постійно проходив по даним Інтерполу як один з найуспішніших контрабандистів – за що він, до слова, і отримав строк. Але виявляється, що не так далеко італійська мафія від України – Вадала жив і всі свої словацькі фірми реєстрував в Требішові (Trebišov – словац.) всього в якихось 50 км від українського кордону. Тим не менш, Бока не вважає, що італійська мафія становить загрозу для Словаччини – місцева, словацька мафія куди як небезпечніша. Словацько-українське злочинне угрупування в даному випадку – дома, і італійцям, як і будь яким іншим “заїзжим” доводиться з цим рахуватися.

“Я бачив фото, які мені показували слідчі – цигарки та наркотики складені в напівфабрікатах. Бачив фото, як люди перетинають кордон (мається на увазі – навпростець, не через КПП – авт.). Адже на Сході вже 30 років це функціонує однаково”, – продовжує Бока – “Приходять міністри, державні секретарі, політики, мери, але кордон залишається. Кордон досі живе своїм власним життям “.

Не дивлячись на серйозність ситуації, Бока іронізує: мовляв, дякуючі дірявому словацько-українському кордону, який прошитий-перекопаний підземними тунелями, Словаччина, хоча б має своє власне метро. 

“Вочевидь, то єдине метро, до якого Словаччина колись доживе”, – говорить журналіст.

Він додає, що окрім тунелів контрабандний товар додається на Словаччину і літаками, і дронами і навіть “закидується” катапультами. Звісно ж, говорить Марек Бока, що митники “задарма” очі не закривають. Є певні розцінки: за одного біженця, пропущеного через кордон – 800 €, за “відхилення” в потрібний бік системи відеоспостереження – 20 000 €… 

На виступ журналіста, який пролунав в ефірі 25-го листопада вже відреагував керманич МВС Роман Мікулець. Він пропонує журналісту прийти в поліцію і написати заяву, якщо йому відомо про якість протиправні речі. При цьому, міністр пише в своєму пості на Фейсбуці, що, мовляв, Бока розповідаючи про контрабанду використав всім відомі речі – таких, мовляв, багато в інтернеті. 

Незабаром, під постом міністра МВС з’явився коментар Марека Бока. Він запросив міністра прийти в студію його власної журналістської програми – Zemplínsky dialóg, щоб поговорити про проблеми словацько-українського кордону. Слід очікувати цікаві новини з цього приводу – дякуючи словацьким журналістам і міністрам, і ми дізнаємось багато нового про українських митників і прикордонників. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.