• Чт. Вер 16th, 2021

Незалежна Служба Новин

Оперативно про головне

Скупий платить двічі: Поліські митники виявили порушення при ввезенні Євробляхи

Кві 25, 2021

Рівненський апеляційний суд залишив без змін постанову місцевого суду від 11 січня 2021 року, якою громадянина визнано винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 483 Митного кодексу України (переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю), та застосував адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товару — 164 265, 28 гривень, із конфіскацією автомобіля «Mazda CX-7». Про це інформує пресслужба Рівненського апеляційного суду.

У лютому 2020 року рівнянин ввіз через зону діяльності Волинської митниці Держмитслужби з Республіки Литва на територію України легковий автомобіль «Mazda CX-7», 2009 року випуску. 17 лютого він подав у Поліську митницю Держмитслужби  електронну митну декларацію, у якій вказав вартість ввезеного транспортного засобу — 2 400 євро.

Оскільки зазначена сума транспортного засобу вочевидь суперечила його ймовірній вартості, то Поліська митниця через Департамент запобігання та протидії контрабанді та порушення митних правил Державної митної служби України звернулася до митних органів Республіки Литва про надання адміністративної допомоги у проведенні перевірки за фактом незакінченої процедури експорту транспортних засобів, у тому числі й спірного автомобіля «Mazda CX-7».

Відповідно до отриманого рахунку-фактури, вартість транспортного засобу становить 6 200 євро, що еквівалентно більш як 164 000 гривень, та значно перевищує заявлену до митного оформлення вартість автомобіля.

Місцевий суд визнав рівнянина винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення та застосував до порушника адміністративне стягнення у виді штрафу з конфіскацією предмета порушення митних правил, яке захисник громадянина оскаржив в апеляційному порядку.  В апеляційній скарзі просив постанову місцевого суду скасувати, а провадження у справі закрити у зв’язку з відсутністю в діях його підзахисного події та складу адміністративного правопорушення. 

Суд апеляційної інстанції, заслухавши пояснення захисника та його підзахисного, які просили апеляційну скаргу задовольнити, представника митниці, рішення місцевого суду залишив без змін.

Постановляючи таке рішення, апеляційний суд взяв до уваги наявні в матеріалах справи докази, які підтверджують, що рівнянин задекларував втричі меншу вартість ввезеного з Республіки Литва на територію України автомобіля та уник сплати необхідних платежів до державного бюджету.

Оскільки рішення Рівненського апеляційного суду є остаточним і оскарженню не підлягає, адмінправопорушник не тільки втратив іномарку, але й змушений сплатити до державної скарбниці штраф в розмірі 100 відсотків вартості  автомобіля «Mazda CX-7». А це понад 164 265 гривень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.