• Сб. Лип 24th, 2021

Незалежна Служба Новин

Оперативно про головне

Скандал на митниці в Херсоні

Вер 15, 2020

14 вересня у Херсоні митники забло­кували суховантаж «Леонід Леонов», який прибув до терміналу на державному суднозаводі «Паллада» з порту Зонгулдак  із  партією гіпсових сухих шпаклівок турецького виробництва  (3 тис. тонн). Замовник цього товару — херсонське міжрегіональне базове товарно-комерційне підприємство «Кредо», як вимагає Митний кодекс України, заздалегідь надало електронною поштою повний пакет документів на цей будматеріал та сплатило всі митні платежі й податок на додану вартість у сумі 1 мільйон 742 тис. 559 грн.

Для МБТКП «Кредо» це була звичайна операція, адже такі вантажі на його замовлення надходять з Туреччини регулярно, по три-чотири судна на рік впродовж уже двох десятиріч. Та у випадку з «Леонідом Леоновим» справа завершилася скандалом.

За свідченням власників вантажу, інспектор митного поста Херсонської митниці Ігор Корольов зненацька висунув вимогу надати до повного пакета документів, включно із контрактом, ще й накладні та документи про оплату.

Причому про цю вимогу він заявив в усній формі, і не одразу після прибуття судна до терміналу, а лише через 4 години 20 хвилин, тобто вже наприкінці робочого дня. Як наслідок: ні 14-го, ні 15 вересня «Леоніда Леонова» навіть не почали розвантажувати.

У МБТКП «Кредо» заходилися рахувати збитки від простою складів, бригад вантажників та їхньої техніки. За добу простою вони вже склали понад 126 тис. грн, і це ще не виставили рахунок за простій самого судна.

Генеральний директор підприємства «Кредо» Петро Мельничук говорить, що Херсонська митниця досі не надала жодних письмових пояснень затримки судна «Леонід Леонов». «У контракті з постачальником товару повністю викладено всю інформацію про зобов’язання покупця й продавця. Він  наданий і  митниці, тому ніяких інших документів просто не потріб­но — у них немає необхідності», — зазначив Петро Мельничук — Тож додаткова вимога виглядає чи то дурницею, чи то натяком на корупційну оборудку».

У подібну ситуацію власники вантажу потрапляють вперше і дуже обурені відвертим свавіллям митників. Про нього вони вже повідомили Кабінет Міністрів України, Державну митну службу та голову Херсонської обласної державної адміністрації Юрія Гусєва. Та віз (чи то пак, судно біля терміналу) і нині там. «Новий день» також чекає коментарів від херсонських митників.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ.

P.S. Досі незрозуміла позиція керівництва Херсонської митниці. На звернення підприємця Петра Мельничука втрутитися у ситуація воно чомусь не реагує. Але чому?..

Новий День

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.