• Сб. Лип 24th, 2021

Незалежна Служба Новин

Оперативно про головне

СБУ покриває контрабанду, чи буде реакція Зеленського

Сер 21, 2020

Громадськість не може бути осторонь загрозливого явища, що негативно впливає на вітчизняну економіку.

Мова про масштабну корупційну схему з “кришування” контрабанди, вибудованої одним із керівників Служби безпеки України.

Наші колеги з видання “ОРД” підготували відкритого листа Володимиру Зеленському з закликом втрутитися у ситуацію, повний текст якого без змін публікуємо нижче:

Президенту України

Володимиру Зеленському

повідомлення про злочин

в порядку ст. 214 КПК України

Шановний Володимире Зеленський!

Звертаюсь до Вас з приводу протиправної діяльності окремих підрозділів СБУ у пособництві у контрабандному переміщення товарів (у т.ч. підакцизних), наркотичних засобів, нелегальному виготовленню горілчаної продукції, а також систематичного вимагання та отримань хабарів від основних гравців тіньового сектору економіки та керівництва крупних державних компаній за невтручання у їх протиправну діяльність.

Вказані факти набули загрозливого явища, яке негативно впливає на економіку України, наносячи мільярдні збитки.

Так, начальник ГУ ВБ СБУ Наумов Андрій Олегович, користуючись особливою наближеністю до Голови СБУ Івана Баканова, організував системний механізм отримання неправомірної винагороди та налагодив постійний контроль над усіма тіньовими потоками у різних сферах економіки, вибудовуючи стійку корупційну кадрову вертикаль.

За особистим погодженням Андрія Наумова здійснюються усі призначення на основні Департаменти (управління), а також в регіональних органах Служби. Вказане надало змогу побудувати Андрію Наумову корупційну кадрову вертикаль із наближених до нього осіб, серед яких:

ГУ КЗЕ СБУ (начальник – Трипілка Андрій Вікторович, перший заступник — Бурзак Володимир Іванович, заступник — Ращик Ростислав Адамович)

ГУ К СБУ (начальник 4 Управління ГУ К (контрабанда) Капелюха Артемій Вікторович)

ДКІБ СБУ (начальник Корнійчук Олексій Олександрович, заступник — Шило Артем Вікторович)

ДКР СБУ (начальник — Руснак Олександр Васильович)

ГСУ СБУ (в.о. начальника — Швець Андрій Зіновійович)

Регіональні управління СБУ:

у Волинській обл. — Данюков Павло Олексійович,

у Львівській обл. — Гончаров Юрій Олегович

в Харківській обл. — Дудін Роман Володимирович

в Закарпатській області — Рудницький Іван Львович

в Полтавській області — Борзілов Євген Вікторович

Наразі Андрій Наумов продовжує активно вибудовувати корупційну вертикаль у всіх підрозділах як центрального управління так і регіональних СБУ.

До цієї діяльності Андрієм Наумовим активно залучений заступник начальника ГУ ВБ СБУ Євген Рибинський. Зловживаючи своїми службовими повноваженнями останні поставили задачу перед підлеглими працівниками ГУ ВБ СБУ здійснити будь-яким шляхом компрометацію керівництва СБУ, яке ще не підконтрольне Андрію Наумову.

Зокрема, ведеться робота щодо дискредитації та подальшого звільнення із займаних посад Першого заступника Голови СБУ- начальника ГУ «К» Василя Малюка, заступника начальника ГУ «К» Володимира Дикого, начальника УСБУ в Одеській області Віктора Доровського (для подальшого встановлення контролю за Одеською митницею та портом), начальника ГУ СБУ у м. Києві та Київській області Олега Головаша та заступника начальника ГУ СБУ у м. Києві та Київській області Ігоря Чайковського (для подальшого встановлення контролю за Київською регіональною митницею, а також за вантажним терміналом аеропорту «Бориспіль»).

За попередньою домовленістю із Іваном Бакановим, першим заступником Голови СБУ- начальником ГУ «К» має стати Андрій Наумов, а Василя Малюка планують призначити начальником УСБУ в Дніпропетровській області.

Щомісячне отримання винагороди за невтручання у протиправну діяльність керівництва державних підприємств.

За вказівкою Андрія Наумова заступником начальника ГУ КЗЕ СБУ Ростиславом Ращиком налагоджено щомісячне отримання винагороди за невтручання у протиправну діяльність:

– керівництва ДП «Укрспирт» (розмір щомісячної винагороди складає від 70 до 100 тис. доларів США);

– ДП «Енергоатом» (розмір щомісячної винагороди складає близько 100 тис. доларів США, передаються директором з фізичного захисту ядерних установок та ядерних матеріалів і спеціальної безпеки ДП «Енергоатом» Олегом Макаренко);

– АТ «Укртрансгаз» (розмір щомісячної винагороди складає близько 70 тис. доларів США).

За невтручання СБУ у тендерні закупівлі, які проводить Укравтодор, Ростислав Ращик щомісячно отримує 1% від суми виграних тендерних закупівель від компаній, які виграють вказані закупівлі («Автомагістраль – Південь», «Ростдорстрой», групи компаній «Онур» та інших) що складає близько 3 млн. доларів США на місяць.

Отримані кошти Ростислав Ращик та Андрій Трипілко передають безпосередньо Андрію Наумову, але чи доходять ці кошти до самого Голови СБУ Івана Баканова?

Окремо слід виділити факти незаконного захисту керівниками СБУ комерційних інтересів наближених компаній:

– ГУ ВБ СБУ у рамках протистояння «Укрсоцбанку» та його правонаступника – «Альфа- Банку» із групою компаній «ТММ» Миколи Толмачова щодо повернення раніше наданих кредитних коштів під заставу нерухомого майна, було сфальсифіковано матеріали кримінального провадження в частині нібито незаконного продажу через ДП «Сетам» заставного майна наближеним до «ТММ» компаніям за заниженою вартістю, за результатами чого слідчими національної поліції здійснювалось досудове слідство у кримінальному провадженні № 12019100060004520 за ч. 1 ст. 366, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 212 КК України. Однак, Микола Толмачов домовився із Головою СБУ Іваном Бакановим, який надав вказівку Андрію Наумову вирішити через Офіс генерального прокурора питання зміни підслідності вищезазначеного провадження до ГСУ СБУ і активізацію роботи по поверненню майна Толмачову (відповідальний в.о. начальника ГСУ СБУ Андрій Швець);

– ГУ КЗЕ СБУ за процесуальним керівництвом Прокуратури міста Києва в рамках кримінального провадження № 42017010000000154 за ч. 5 ст. 191 КК України, задокументовано порушення вимог чинного законодавства України посадовими особами ТОВ «Інмед» під час реалізації на території України медичного обладнання (ангіографів) за завищеними цінами (завищення ціни склало 160 %, тобто 6,1 млн грн.) у ході здійснення процедур закупівель, які проводились ДОЗ Дніпропетровської та Волинської ОДА за кошти держбюджету. Під час досудового слідства директору ТОВ «Інмед» Олегу Милому оголошено про підозру за ч. 5 ст. 191 КК України. Однак, останній домовився із Андрієм Наумовим про припинення кримінального переслідування щодо себе за матеріальну винагороду у розмірі 100 тис. доларів США та подальшого закриття кримінального провадження (вирішенням зазначеного питання з прокуратурою м. Києва за вказівкою Андрія Наумова займався перший заступник начальника ГУ КЗЕ СБУ Володимир Бурзак);

– ГСУ СБУ за матеріалами ГУ КЗЕ СБ України розслідувалось кримінальне провадження № 42019000000001789 за ч. 1 ст. 258-3 КК України щодо виготовлення громадянами України на території Грузії та Вірменії алкогольної продукції (коньяку «Ok’vin», коньяку «Старий Кахети» та коньяку «Old Armenia») та її подальшої реалізації на території «ДНР/ЛНР» через мережу підконтрольних підприємств (які зареєстровані та сплачують податки до податкових органів «ДНР/ЛНР»). Після проведення ряду слідчих дій, у т.ч. обшуків були отримані докази причетності організаторів зазначеної злочинної схеми до протиправної діяльності, але у подальшому останні домовились з Андрієм Наумовим за непритягнення до кримінальної відповідальності та закриття кримінального провадження за матеріальну винагороду у розмірі 100 тис. доларів США (вирішенням зазначеного питання з прокуратурою за вказівкою Андрія Наумова також займався перший заступник начальника ГУ КЗЕ СБУ Володимир Бурзак та в.о. начальника ГСУ СБУ Андрій Швець).

Відкриття за матеріальну винагороду замовних кримінальних проваджень щодо злочинів, які взагалі не віднесені до підслідності спецслужби (відповідальний в.о. начальника ГСУ СБУ Андрій Швець).

– № 22020000000000114 за ч. 4 ст. 190 КК України про вчинення службовими особами ДП «СЕТАМ», ПАТ «Укрсоцбанк», відділу примусового виконання рішень Департаменту Державної виконавчої служби Міністерства юстиції України та іншими невстановленими особами шахрайства в особливо великих розмірах.

– № 22020000000000117 за ч. 1 ст. 182 КК України щодо незаконного збирання співробітником АТ «Сбербанк» конфіденційної інформації громадян під час здійснення ними валютно-обмінних операцій

– № 22020000000000110 за ч. 1 ст. 240-1 КК України за фактом виявлення та вилучення при обшуку в будинку 23 мішків бурштину вагою 631 кг.

– № 22020000000000102 за ч. 4 ст. 190 КК України за фактом заволодіння майном ТОВ «Чарнокіт» засновником одеської будівельної компанії ТОВ «БК «Дорлідер»

Використання спецслужби в інтересах особистої помсти (відповідальний в.о. начальника ГСУ СБУ Андрій Швець).

Переслідуючи мету вислужитись перед Іваном Бакановим, зловживаючи службовим становищем Андрій Наумов надав незаконну вказівку підконтрольним йому працівникам СБУ здійснити усі можливі заходи тиску на компанії (підконтрольні Юлії Льовочкіній та Ігорю Тинному), які наприкінці 2011 року придбали у Фонду державного майна України майно Богуславської та Дибинецької ГЕС, яке раніше належали родині Баканова-Бєляєва. За результатами за надуманих підстав ГСУ СБУ було відкрито кримінальне провадження №42020000000000383 за ч. 1 ст. 258-5, ч. 1 ст. 212, ч. 3 ст. 191 КК України стосовно компаній ТОВ «Інтеренерджі», ТОВ «Акванова Гідроресурс» та ТОВ «Енергія-1» (належать Ігорю Тинному), в рамках якої проводиться безліч слідчих та оперативно-розшукових дій (тиск на бізнес шляхом проведення обшуків, накладення арештів на майно та блокуванням банківських рахунків).

Побудова незаконних фінансових потоків від компаній ІТ-ринку, провайдерів та операторів зв’язку (відповідальні якою особисто займаються начальник ДКІБ СБУ Олексій Корнійчук, та його заступник Артем Шило).

Для отримання незаконних доходів та хабарів СБУ здійснюються заходи тиску (безпідставні обшуки в приміщеннях ІТ-компаній, за місцем проживання їх службових осіб та засновників, під час яких вилучається коштовне комп’ютерне обладнання, готівкові кошти та документи фінансово-господарської діяльності, що фактично блокує їх комерційну діяльність) на комерційні підприємства ІТ-ринку, провайдерів та операторів зв’язку в рамках кримінальних проваджень відкритих за фальсифікованими матеріалами.

Для повернення майна, вилученого під час обшуків, з власників ІТ-компаній останні вимагають незаконну винагороду (яка сягає декількох сотень доларів США) та у подальшому щомісячну винагороду за безперешкодну діяльність. У випадку не знаходження порозуміння у вказаному питанні, для підприємців створюються додаткові заходи тиску (допити, додаткові обшуки, блокування банківських рахунків), а повернення раніше вилученого під час обшуків майна безпідставно затягується.

Так, у рамках кримінального провадження № 12018100010003769 за ч.1 ст. 190 та ч.1 ст. 203-2 КК України, яке знаходилось у провадженні Голосіївського управління поліції ГУ НП в м. Києві під надуманими фактами надання послуг у сфері грального бізнесу здійснювались заходи тиску на підприємців, які обслуговують електронні термінали «іВох», а також на комерційні підприємства, пов’язані із електронною торгівлею на міжнародному валютному ринку «Forex» (компаніях «Алітас Груп», «Стар Вей Медіа», «Міз Груп», «Промінвестконсалт Груп», «Консалтинг Лейн», «Adel Investmens», «Team Advice» та інших).

В рамках кримінального провадження № 42017000000004204 за ч. 4 ст. 190, ч. 3 ст. 212 КК України здійснювався тиск на компанії, що здійснюють свою діяльність на ринку «Forex», бінарних опціонів, ринку сировини та кріптовалют (компанії «Максі Маркетинг» «Скайкол» «Глобал Кепітал Консалтинг» «Юрконсалтинг Компані» «Тілос» та інші).

В рамках кримінального провадження № 42017101070000286 від 01.12.2017 за ч. 1 ст. 203-2 КК України здійснювався тиск на компанії що здійснюють консалтингові послуги на ринку впровадження діяльності «контакт-центрів», зокрема ТОВ «МК Консалтинг Груп» та інші.

Аналогічним чином здійснюється тиск на ІТ-компанії у кримінальних провадженнях:

– № 12018100000000566 за ч.3 ст.190 КК України;

– № 42019101010000038 за ч. 3 ст. 190 та ч. 1 ст. 200 КК України;

– №12018100000000651 за ч. 3 ст. 190 КК України;

– №12018000000000698 за ч. 3 ст. 190 КК України;

– №12019000000000535 за ч. 1 ст. 203-2 КК України.

Взагалі, у змові із вищезазначеними керівниками СБУ під фактичним керівництвом Андрія Наумова Служба безпеки України замість виконання своїх основних завдань, визначених Конституцією України, Законами України «Про Службу безпеки України», «Про національну безпеку України» та Кримінально-Процесуальним Кодексом України, здійснює роботу з очолення корупційних потоків, використовуючи як один із механізмів для досягнення кінцевого результату – замовні кримінальні провадження, за наступними напрямками:

– контроль за переміщенням товарів через кордон (контрабанда);

– незаконне виготовлення та реалізація підакцизних товарів (спирт, алкогольні напої, тютюн та нафтопродукти);

– повернення ПДВ та зовнішньоекономічна діяльність компаній;

– розкрадання коштів керівництвом державних компаній (Укрзалізниця, Державна продовольчо-зернова корпорація України, Енергоатом та інші), у т.ч. під час проведення тендерних закупівель;

– встановлення контролю за діяльністю ІТ-компаній, а також компаній що здійснюють діяльність на ринку «Forex», бінарних опціонів, ринку сировини та кріптовалют;

– військово-технічне співробітництво та діяльність оборонних підприємств;

– видобуток корисних копалин (газ, бурштин, ліс, пісок та інше);

– контроль за тіньовим сектором (конвертаційні та валюто-обмінні центри, платіжні компанії, гральний бізнес, наркотрафік, проституція, торгівля людьми та інше).

Тобто, пріоритетними напрямками для СБУ під головуванням Андрія Наумова стали ті сфери, де обертаються великі тіньові кошти де останній координує незаконну діяльність підрозділів СБУ у вищезазначених напрямках та, підтримуючи дружні відносини з основними гравцями тіньового сектору економіки та організованих злочинних угруповань, налагоджує нові злочинні схеми для отримання надприбутків:

– канал контрабанди через Закарпаття, оператором якого виступає Орест Фірманюк, а власник Львівської тютюнової фабрики Григорій Козловський виступає оператором незаконного виготовлення та реалізації тютюнових виробів (300 тис. дол. США щомісяця, контроль за обігом покладено на начальника 4 Управління ГУ К Артемія Капелюху);

– завдяки особистим домовленостям Андрія Наумова з Ростиславом Кісілем (власник компаній міжнародного поштового оператора холдингу «Meest Group») в період пандемії «COVID-19» та закриття кордонів України налагоджено канал «поштової контрабанди» (детальніше за посиланнями: https://plinskiy.media/read/news/74468/delikatesnaya-kontrabanda-kak-hamon-syry-i-vino-stali-pochtovymi-gruzami- та https://www.facebook.com/gryaznayaigra/videos/484600868772093/), через який здійснювались основні поставки контрабандної іноземної техніки та продуктів харчування в Україну (неправомірна винагорода складає понад 2 млн. доларів США на місяць, контроль за обігом покладено на начальника 4 Управління ГУ К Артемія Капелюху);

– схему ввезення товарів широкого вжитку з Італії – до 150 бусів щодня, плата за кожен складає близько 1,5 тис. євро (неправомірна винагорода складає понад 2 млн. доларів США на місяць, за участю начальника Управління СБУ в Закарпатській області Івана Рудницького, контроль за обігом покладено на начальника 4 Управління ГУ К Артемія Капелюху).

Замість реальної боротьби зі злочинними схемами та тіньовою економікою в Україні, які щороку наносять українському бюджету збитків понад 8,6 мільярдів доларів Служба безпеки України під неофіційним керівництвом начальника ГУ ВБ СБУ Андрія Наумова фактично очолила зазначені злочинні схеми та розповсюдила їх на усі регіони країни.

У той час як іноземні спецслужби вже спокійно вирішують будь-які питання на території України, Служба безпеки України перебуває у постійному хаосі із реорганізацій та змін керівників, бо саме в ці часи можна активно наповнити коштами власні кармани.

Зазначені схеми надають можливість отримувати щомісяця неправомірної вигоди на суму понад 20 млн. доларів США, а в діях начальника ГУ ВБ СБУ Андрія Наумова, заступника начальника ГУ ВБ СБУ Євгена Рибинського та інших вищевказаних співробітників СБУ містяться ознаки кримінальних правопорушень, передбачених Кримінальним Кодексом України, а саме:

ст. 189 (вимагання)

ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем)

ст. 206 (протидія законній господарській діяльності)

ст. 206-2 (протиправне заволодіння майном підприємства, установи, організації)

ст. 305 (контрабанда наркотичних засобів, психотропних речовин їх аналогів або прекурсорів),

ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України),

ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів),

ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем),

ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу)

ст. 366 (службове підроблення)

ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою)

ст. 376 (втручання в діяльність судових органів).

З урахуванням викладеного, на підставі ст.ст. 214, 216 КПК України, ПРОШУ:

1) Вважати зазначену публікацію повідомленням про вчинення злочинів, передбачених ст.ст. 189, 191, 206, 206-2, 212, 305, 332, 364, 365, 366, 368, 376 КК України.

2) Доручити розгляд вказаного повідомлення про кримінальні правопорушення особисто Генеральному прокурору України Ірині Венедіктовій в частині внесення відомостей до ЄДРДР за кожним фактом окремо, із визначенням підслідністі відповідно до ст. 216 КПК України.

3) З урахуванням того, що публікації в ЗМІ стосовно протиправної діяльності СБУ набули поширення, але водночас залишаються поза Вашою увагою, прошу взяти на особистий контроль організацію досудового розслідування, оголошення Андрію Наумову та іншим, залученим до протиправної діяльності співробітникам СБУ підозри та направленням обвинувальних актів до суду.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.