• Нд. Жов 17th, 2021

Незалежна Служба Новин

Оперативно про головне

Орест Фірманюк: “Товарна контрабанда – завжди була бізнесом влади…”

Кві 30, 2021

Орест Фірманюк, який за версією СБУ, РНБО і президента України входить в топ контрабандистів країни, вважає, що до списку санкцій також повинні були внести такі компанії, як “Епіцентр”, “Сільпо” і АЗС “ОККО”.

Про це він заявив в інтерв’ю УНН, зазначивши, що в списку РНБО, щонайменше, не вистачає цих компаній.

“Якщо взяти рівень імен та діяльність компаній, які стоять у списку санкцій, то в ньому повинні бути “Епіцентр”, “Сільпо”, мережа АЗС “ОККО” і т.д.” – вказав Фірманюк.

Також він заявив, що ліквідувати схеми на кордоні можна за два дні і без участі СБУ, але за політичної волі.

“Якщо називати речі своїми іменами, то товарна контрабанда – завжди була і буде бізнесом будь-якої влади, бо ця діяльність – джерело швидких грошей для влади. І без її супроводу вона не може існувати. І для боротьби з цим явищем санкції не потрібні. Митниця плюс податкова, навіть без СБУ, легко зупинять будь-яку товарну контрабанду”, – вважає він.

Фірманюк також додав, що без узгодження на найвищому рівні “не може в’їхати в Україну повна фура товару під виглядом порожньої повз митницю”.

“Це я вам як логіст говорю. Це неможливо. З узгодження – так. Але це узгодження платне. Куди йдуть ці гроші і скільки їде таких фур, можна довго фантазувати”, – підсумував Фірманюк.

Тому, як він заявив, що цілком підтримує ініціативу президента Володимира Зеленського криміналізувати товарну контрабанду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.