• Вт. Тра 31st, 2022

Незалежна Служба Новин

Оперативно про головне

На Одещині суд виправдав митника через численні порушення слідства

Лют 17, 2021

Біляївський районний суд Одеської області виправдав від звинувачень у хабарництві інспектора відділу митного оформлення №4 митного поста «Кучурган» Одеської митниці ДФС.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 11 лютого.

Підприємець із Республіки Молдова продає товари народного вжитку, які в Україні закуповує на ринку «7 кілометр». Чоловік подав заяву в прокуратуру Одеської області, що при перетині кордону співробітники митниці у пункті пропуску «Граденици – Незавертайлівка» систематично вимагають гроші за проїзд без перешкод. Сума виплат визначається кожен раз окремо, залежно від кількості товару, що буде перевозитись через кордон.

16 січня 2018 він начебто заплатив 5500 гривень, а 24 січня – 9100 гривень, після чого відбулися затримання. Підозрюваних було двоє – інспектор митниці та працівник прикордонної служби. Матеріали щодо останнього були виділені в окреме провадження.

У суді митник провину не визнав, стверджував, що гроші йому в машину підкинули. Спочатку затримали, а потім підвели до авто, що вже було відкрито. На камеру він сказав, що не знає, звідки взялися ці кошти. Йому вручили підозру, після ознайомлення з якою він сказав, що він є не тим інспектором, якого зазначено тексті підозрі, тому слідчий переробив підозру і ще раз дав на підпис. Як розповів інспектор, молдавський підприємець часто їздив через пункт пропуску і він часто оформляв йому документи, але грошей не вимагав.

Суд виявив численні порушення при проведенні досудового розслідування.

Так, кримінальне провадження розпочато ще за два місяці до надходження заяви від підприємця з Молдови, на підставі матеріалів правоохоронних та контролюючих органів та відносно посадових осіб митного поста «Кучурган», назва пункту пропуску «Граденици – Незавертайлівка» взагалі не зазначається.

Первісно відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені за фактами, а не щодо певної особи, тобто права стосовно обвинуваченого не порушувалась та відомості в ЄРДР щодо нього не вносились в передбаченому порядку.

Суд робить висновок, що громадянин Молдови повідомив про зовсім інший злочин, однак відомості в ЄРДР за цією заявою внесені не були, а заява була лише долучена фактично до іншого кримінального провадження. На думку суду, за заявою підприємця прокурор мав зареєструвати окрему справу.

Натомість розслідування за фактом вимагання неправомірної вигоди службовими особами пункту пропуску «Граденици – Незавертайлівка» – взагалі не розпочиналось, а усі слідчі дії проведено поза межами законного кримінального провадження. Це призводить до недопустимості всіх доказів у справі.

Крім того, 20 листопада 2017 року прокуратура України втратила повноваження щодо відкриття та розслідування кримінальних проваджень, які підслідні Державному бюро розслідувань. Тому в даному випадку, отримавши заяву про злочин і внісши інформацію до ЄРДР, прокурор мав передати справу ДБР. Однак цього зроблено не було. Тому всі докази надані до суду є зібрані неналежним органом досудового розслідування.

Відео та та протоколи НСРД суд припинив досліджувати в засіданні як такі, що є очевидно недопустимими доказами. Причиною було те, що суду надано лише копії відеозаписів, а оригінали зберігаються в СБУ. Чому суду не можуть бути надані оригінали прокурор пояснити не зміг.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.