• Чт. Жов 6th, 2022

Незалежна Служба Новин

Оперативно про головне

На Волинській митниці пояснили, до якого часу діятиме пільгове оформлення авто

Кві 22, 2022

Згідно з чинним законодавством, пільги з розмитнення автомобілів вводяться на період воєнного стану. Тож якщо парламент проголосує за його продовження, автоматично продовжиться і «нульове розмитнення», пояснюють на Волинській митниці, повідомляє інформаційне видяння Волинські новини.

Нагадаємо, 5 квітня Президент України Володимир Зеленський підписав закон №2142, згідно з яким на час воєнного стану звільняються від мита та ПДВ усі імпортні товари, включно з автомобілями.

Згідно із законом про так зване нульове розмитнення автомобілів, на період дії воєнного стану громадяни України звільняються від сплати мита, ПДВ та акцизу.

Наразі воєнний стан в Україні оголошено до 24 квітня, проте президент вніс у Верховну Раду пропозицію закону про його продовження до 25 травня. Якщо парламент за неї проголосує, то і дія закону про пільгове розмитнення продовжиться, пояснила речниця Волинської митниці Валентина Черниш.

«Закон №2142, який набув чинності 5 квітня, чітко каже, що преференції з оплати акцизу, ПДВ і ввізного мита для громадян України запроваджують на період дії воєнного стану. Наразі воєнний стан триває до 24 квітня. Якщо буде продовжено його термін дії, тоді буде продовжено «нульове розмитнення» до 25 травня. Якщо воєнний стан не буде продовжено, що є малоймовірним, тоді й пільги не будуть працювати», – пояснила вона.

Валентина Черниш також повідомила, що за час дії цього закону в зоні діяльності Волинської митниці уже випущено у вільний обіг 2,5 тисячі транспортних засобів. У основному це легкові автомобілі, хоча вже є і автобуси, і мотоцикли.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.