• Вт. Жов 26th, 2021

Незалежна Служба Новин

Оперативно про головне

Мінекономіки за скасування заборони експорту лісу-кругляка

Чер 24, 2021

Міністерство економіки пропонує скасувати заборону експорту необробленої деревини і доповнити новими товарними позиціями перелік лісоматеріалів та виробів з дерева, експорт яких вимагає обов’язкового подання митниці сертифіката про походження.

Відповідний законопроект міністерство виставило на обговорення. У супровідних матеріалах до законопроекту відомство нагадало, що тимчасове обмеження експорту необробленої деревини, яке діє з 2015 року, порушує умови Угоди про асоціацію з ЄС.

Внаслідок цього Арбітражна група щодо ініційованого європейською стороною спору рекомендувала Україні вжити відповідних заходів. При цьому Мінекономіки відзначає, що окремі суб’єкти ухиляються від встановлених обмежень, експортуючи продукцію під виглядом тієї, яка не вимагає сертифікації.

Для боротьби з такими відхиленнями міністерство пропонує доповнити товарними позиціями 4402, 4406, 4408, 4409, 4415, 4416 00 00 00 за УКТЗЕД перелік лісоматеріалів та виробів з деревини, експорт яких вимагає сертифікації про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів.

Верховна Рада 9 квітня 2015 року заборонила на 10 років експорт лісоматеріалів та пиломатеріалів в необробленому вигляді (лісу-кругляка). При цьому заборона на експорт лісоматеріалів деревних порід (крім сосни) була введена з 1 листопада 2015 року, деревних порід – з 1 січня 2017 го.

У січні 2020 року Україна і ЄС створили арбітражну групу для розгляду спору про заборону Україною експорту лісоматеріалів в необробленому вигляді. В кінці 2020 го вона винесла рішення, визнавши своє право обмежувати експорт лісу за певних обставин, водночас визнавши необхідність відкоригувати мораторій 2015 року у співпраці з ЄС.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.