Макаренко: Мобільні телефони в Україну ввозять нелегально. Через контрабанду гаджетів держава недоотримує мільйони

Ексголова Державної митної служби України, колишній заступник голови Державної фіскальної служби України Анатолій Макаренко в інтерв’ю “Фактам” заявив, що приблизно 25% товарів на українській митниці оформлюють за “сірими схемами”.

“Мобільні телефони ввозять нелегально. Держава мільйони недоотримує через схеми нелегального ввезення гаджетів. Наприклад, 2009 року “Укрчастотнагляд” створив програму, завдяки якій без митної декларації неможливо було під’єднатися до мережі. Тоді митниця й “Укрчастотнагляд” підписали угоду з операторами мобільного зв’язку, згідно з якою незадекларований IMEI-номер не можна під’єднати до мережі. Наприкінці 2008 року в Україну легально ввезли 15 тис. мобільних телефонів, а продали приблизно 1 млн. Після запуску цієї системи 2009 року в країну легально ввезли вже приблизно 800 тис. телефонів. Бюджет отримав 500 млн грн за курсом приблизно 8 грн/$”, – підкреслив Макаренко.

Водночас він спростував чутки про те, що надходження до бюджету могли б зрости удвічі-утричі, якби митниця працювала чесно.

“Ні. Таких величезних ресурсів немає. Це байки популістів. Але гроші, додаткові податки в товарі є. За оцінками експертів, приблизно 25% товарного потоку оформлюють за “сірими схемами” (заниження товарної вартості, пересорт, неправдиве декларування вагових показників, асортименту тощо). Умовно кажучи, надходять так звані консолідовані вантажі. Тобто в контейнері з Китаю є жіночі плащі, зубні щітки, комп’ютери, телефони тощо. В одному контейнері може бути більше ніж 100 найменувань. Людина, що займається оформленням, думає, як менше заплатити податків, заробити собі, дати корупційну ренту всім. Вона заявляє, що в контейнері зубні щітки й трошки жіночих плащів. Про дорогі й податкомісткі товари замовчує. Так доправляють у країну 25–30% товарів”, – зазначив Макаренко.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.