Із 1 січня набула чинності торговельна угода про співпрацю ЄС і Великобританії після Brexit, тепер через кордон заборонено перевозити певні товари, серед яких і продукти тваринного походження. Через це нідерландські митники почали вилучати у британських водіїв бутерброди з шинкою.

Митники Нідерландів після виходу Великобританії з ЄС почали вилучати у британських водіїв бутерброди. Відповідний сюжет з’явився в ефірі нідерландського телеканала 1V Een Vandaag, увагу на це 11 січня звернуло видання The Guardian.

У ролику видно, що митники пояснюють британським водіям, що після Brexit їм більше не дозволено ввозити в Європу певні продукти, такі як м’ясо, фрукти, овочі, риба тощо.

В одного з водіїв конфіскували кілька бутербродів, загорнутих у фольгу. Коли він запитав, чи може він здати м’ясо і залишити тільки хліб, митник відповів: “Ні, усе буде конфісковано. Ласкаво просимо у Brexit, сер, мені дуже шкода”.

Ролик опублікував Twitter-аккаунт OwenAdamsYT.

Як зазначає The Guardian, заборона на ввезення продуктів тваринного походження з Великобританії в ЄС набула чинності першого дня 2021 року, коли завершився перехідний період Brexit. Мандрівники мають “використовувати, спожити або утилізувати” заборонені предмети під час або до перетину кордону.

У червні 2016 року у Великобританії провели референдум про вихід країни з Європейського союзу. Це рішення підтримало 51,9% британців. 1 січня 2020 року Сполучене Королівство офіційно вийшло з ЄС . Перехідний період, протягом якого британці мали доступ до спільного ринку Євросоюзу, закінчився 31 грудня.

Великобританія і Євросоюз домовилися про торговельну угоду після Brexit 24 грудня. Документ стосується відносин Євросоюзу та Британії в торгівлі, транспортному сполученні, рибальстві, енергетиці, співпраці у сфері безпеки та інших сферах. Головний підсумок цих домовленостей у тому, що зберігають вільну безмитну торгівлю між Британією та ЄС. Підписання документа дало змогу уникнути “жорсткого” Brexit – виходу з ЄС без угоди.

Посли країн – членів ЄС схвалили угоду 28 грудня . Вона стала дійсною з 1 січня 2021 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *