• Чт. Чер 30th, 2022

Незалежна Служба Новин

Оперативно про головне

Керівники Львівської та Галицької митниць грубо порушили законодавство про працю протиправно звільнивши працівників (Документ)

Вер 6, 2020

Керівники Львівської митниці ДФС та Галицької митниці Держслужби не забезпечили реалізації свого права на працю окремими працівниками митниці під час реорганізації установи, чим порушили вимоги пункту 5 частини першої статті 36 КЗпП України.

Про це свідчить лист-відповідь Головного Управління держпраці у Львівській області до адвоката, який представляє інтереси звільненого працівника Львівської митниці ДФС.

Начальник управління з питань праці ГУ держпраці у Львівській області О. Єзерська зазначає, що у ході проведення позапланових заходів зі здійснення державного контролю у формі інспекційного відвідування Львівської митниці ДФС та Галицької митниці Держслужби на предмет додержання ними законодавства про працю, були встановлені численні порушення трудового законодавства.

Зокрема, під час реорганізації Львівської митниці ДФС шляхом її приєднання до Галицької митниці Держслужби, окремих її працівників було звільнено без обґрунтування такого рішення, з повідомленням про відсутність рівнозначної посади або іншої роботи, що не відповідало дійсності на момент такого повідомлення, в той час коли інших працівників цієї ж установи було переведено у новостворену Галицьку митницю, без жодного на це обґрунтування, та без визначених критеріїв відбору таких працівників.

Управління праці зазначає, що керівництвом митниці допущено порушення вимог пункту 5 частини першої статті 36 КЗпП України в частині не забезпечення реалізації свого права окремими працівниками Львівської митниці ДФС на переведення в іншу установу, так як прийнято рішення про переведення лише вибіркових працівників у Галицьку митницю Держмитслужби.

Такі дії можуть свідчити про незабезпечення рівності трудових прав працівників, та такі дії можуть підпадати під ознаки грубого порушення законодавства про працю, відповідальність за яке передбачено ст.172 Кримінального кодексу України, у зв’язку із чим, матеріали було направлено в Національну поліцію.

Нагадаємо, 15 квітня 2020 року виконувачем обов‘язків керівника Львівської митниці ДФС Романом Антоняком, із формулюванням, – у зв‘язку із реорганізацією, було звільнено 89 працівників митниці, всього за весь час реорганізації звільнили більше 200 осіб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.