• Пт. Сер 5th, 2022

Незалежна Служба Новин

Оперативно про головне

Кабмін попередили про наслідки відсутності мораторію на експорт брухту

Жов 19, 2021

Керівництво України закликають ввести заборону на вивіз металобрухту через його нестачу для промисловості і втрату валютних надходжень.

Федерація роботодавців України попередила Міністерство економіки у щорічних втратах близько 1,4 млрд доларів валютних надходжень, якщо не буде введена заборона на експорт металобрухту. Про це йдеться в листі ФРУ першому віце-прем’єр-міністру, міністру економіки Олексію Любченкові.

Зазначається, що в Україні неможлива виплавка сталі без металобрухту, але обсяги його заготівлі щорічно падають і за підсумками за 2020 досягли історичного мінімуму – 2900000 тонн.

У Федерації наводять дані митниці, згідно з якими, в січні-серпні 2021 року експорт брухту збільшився майже в 20 разів, і склав 410 000. Через це на внутрішньому ринку утворився дефіцит і підприємствам довелося компенсувати його за рахунок власних складських запасів. “Однак уже в серпні-вересні підприємства почали втрачали обсяги виробництва, і тепер заводи змушені працювати буквально “з коліс”, – йдеться в листі.

Нагадується, що тонна експортованого брухту дає державі близько 1,8 тис грн (еквівалент мита в 58 євро). Тоді як тонна брухту, переробленого на сталь, приносить Україні 8,2 тис грн податків.

“Якщо не ввести мораторій на експорт металобрухту, Україна щорічно втрачатиме близько 20 млрд гривень податкових надходжень, 5 млн т у виробництві сталі, 2,4% ВВП України і $1,4 млрд валютних надходжень”, – попередили в ФРУ.

Там також зазначили, що бюджет втрачає десятки мільйонів доларів, оскільки брухтозаготівельна галузь – це все ще тіньовий бізнес, незважаючи на прийнятий закон про обілення галузі.

“Кожна тонна повторно використаного брухту економить 1,5 т СО2 і 740 кг вугілля, а також вимагає тільки 1/3 витрат енергії в порівнянні з виробництвом сталі з первинної сировини. В Євросоюзі зараз йде дискусія про необхідність введення обмежень на експорт брухту саме з метою забезпечити промисловців сировиною для декарбонізації”, – зазначили в ФРУ.

Саме тому у Федерації підтримали введення заборони на експорт брухту, і закликали Міністерство економіки посприяти його якнайшвидшому прийняттю.

Як відомо, Мінекономіки запропонувало обмежити експорт металобрухту до 2024 року за винятком кількох країн, але постанову досі не прийнято.

Раніше металурги звернулися із закликом заборонити експорт брухту до президента і прем’єра.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.