• Вт. Жов 26th, 2021

Незалежна Служба Новин

Оперативно про головне

Зарплату на митниці треба збільшити, – Марченко пояснив, чому це необхідно

Бер 27, 2021

Традиції, які склалися в Державній митній службі, необхідно змінювати. Щоб побороти проблеми корупції і контрабанди, насамперед треба збільшити зарплату службовцям.

Це дозволить покращити і сприйняття митниці, і саму культуру роботи там. Про це у програмі “Перехресний допит” заявив міністр фінансів Сергій Марченко.

За його словами, у Митній службі має проводитися системна робота. Варто запровадити:

  • атестацію митників;
  • нові практики відбору;
  • перевірку на доброчесність;
  • автоматизовані процеси, які дозволять прибрати людський фактор.

При цьому зарплату на митниці треба суттєво збільшити. Тому що зараз важко переконати митника, який отримує до 10 тисяч гривень, але має корупційну спокусу. І над ним – багато правоохоронних органів, які пояснюють, як краще йому поводитись,
– відзначив очільник Міністерства фінансів.

Сергій Марченко наголосив, Україна перебуває в таких умовах, за яких постійно треба виконувати бюджет. Через це немає часу на експерименти в Митній службі.

“Треба раціонально виходити з цієї ситуації. Потрібно збільшувати заробітні плати, автоматизувати процеси, переатестовувати чинних митників. Тільки такі поступові кроки дозволять вичистити цю систему”, – пояснив він.

Митниця – одне з найбільш болючих місць в країні, – Марченко

На думку міністра фінансів, митниця є одним з найбільш проблемних та болючих місць в Україні. І варто враховувати те, що завдяки їй наповнюється бюджет. Мовиться про щоденні надходження, переміщення товарів через кордони.

“Не можна допустити колапсу, адже будь-які затримки призводять до того, що економічні агенти та бізнес втрачають гроші. Питання реформування митниці дуже залежить від цієї ситуації”, – зауважив він.

Сергій Марченко пригадав, що багато часу приділив, аби зрозуміти, як налагодити процеси на митниці.

Я навіть декілька колегій проводив, самостійно звільняв пачками митників. На жаль, це не є ефективним. Якщо не поєднується з наявністю постійного менеджменту митниці. Якщо ти не керуєш сам митницею, то не розумієш, що там відбувається,
– зазначив він.

І додав, наразі в Павла Рябікіна (очільник Митної служби – 24 канал) є повний карт-бланш. Результати березня показують, що буде перевиконання плану.

Дивіться “Перехресний допит” з Сергієм Марченком: відео 24 каналу👇

Один коментар до “Зарплату на митниці треба збільшити, – Марченко пояснив, чому це необхідно”
  1. Тут справа навіть не у «спокусі» за таку зарплату 6-8 тис. грн неможе вижити жодний працівник. А враховуючи що митник має ще додаткові витрати на доїзд на роботу,тому що загальний транспорт туди не ходить, купівлю форменого одягу, харчування виникає потреба додаткового доходу. Додатковий дохід у кожного різний, хто підробляє фізичною працею, хто розумовою, а дехто в інший спосіб… додатковий дохід для держслужбовця зароннно законодавством України.(дозволено лише в окремих випадках). Проте, Інстинкт самозбереження ніхто не відміняв. Я думаю що влада це розуміє але нехоче нічого міняти, тому що їм потрібний залежний митник для маніпуляцій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.