• Пт. Чер 18th, 2021

Незалежна Служба Новин

Оперативно про головне

Зарплати митникам можна підняти до 50 тисяч грн за рахунок частки зі штрафів — голова ДМС

Кві 24, 2021

Голова Державної митної служби Павло Рябікін вважає за можливе забезпечити збільшення заробітної плати пересічного працівника митниці з нинішніх 16−18 тисяч грн до 40−50 тисяч за рахунок отримання частки з виписаних штрафів.

Про це він сказав в інтерв’ю ZN.ua.

«Ми вважаємо, що якщо митник на сьогоднішній день вийде на заробітну плату в районі 40−50 тисяч грн, це буде ефективний стримуючий фактор, особливо разом з механізмами контролю», — зазначив чиновник.

За його словами, таке зростання зарплати стане можливим завдяки ряду пропозицій, які вже були підготовлені і представлені митницею на засіданні Ради нацбезпеки і оборони, присвяченому контрабанді.

Зокрема, йдеться про створення нової системи заохочень, в якій буде пряма залежність бонусів від кількості затриманих контрабандних вантажів і кількості накладених штрафів.

«Тобто, у людини є альтернатива: взяти умовну тисячу доларів за оформлення і щось пропустити або отримати цю саму тисячу доларів у вигляді бонусу, затримавши цей вантаж, визначивши правильно його вартість і отримавши фіксований відсоток від накладеного штрафу в якості матеріального заохочення» , — пояснив Рябікін.

Самі ж штрафи, за словами глави відомства, повинні істотно зрости, а видозмінена система боротьби з корупцією на митниці – передбачати безальтернативне позбавлення волі як для учасника зовнішньоекономічної діяльності, так і для митника, який перебуває з ним у змові.

«Тобто, ми говоримо про дуже агресивну протидію самої думки про змову і безперечно хочемо створити систему стримування, при якій людина повинна багато разів подумати, перш ніж зважитися на правопорушення», — сказав він.

Один коментар до “Зарплати митникам можна підняти до 50 тисяч грн за рахунок частки зі штрафів — голова ДМС”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.