“Закладає корупційні складові”. Смешко розкритикував законопроєкт про реформу СБУ

Законопроєкт про реформування СБУ, який подали у Верховну Раду, є “величезним кроком назад” та імітацією реформи, вважає ексголова СБУ, очільник політичної партії “Сила і Честь” Ігор Смешко.

“Кожен закон хороший тоді, коли він компактний, конкретний, чітко визначає відповідальність, чітко [визначає] посадові обов’язки, координацію і контроль з іншими відомствами. Усе це зруйновано. Цей закон, якщо він буде прийнятий, він остаточно зруйнує Службу безпеки і фактично остаточно залишить нашу державу без імунітету безпеки під час війни і під час страшенної ситуації всередині”, – сказав він.

За словами політика, проєкт закону спочатку “закладає корупційні складові”.

“Він фактично звільняє співробітників Служби безпеки від останнього елемента контролю ззовні, а цей контроль у нас не створений. Фактично потрібно було б створювати контроль із боку парламенту, але професійний контроль, закритий контроль, багаторівневий, як це є в багатьох цивілізованих країнах… Те, що представлено зараз, – це величезний крок назад”, – пояснив Смешко.

Він вважає, що нинішня реформа СБУ є “чистою імітацією”. Ексголова спецслужби зазначив, що охочим реформувати СБУ можна було б узяти за зразок закон однієї із цивілізованих країн.

“Діючий закон про Службу безпеки, який був ухвалений у 1992 році, до речі, не такий уже й поганий… Під час першого Майдану він дуже допоміг мені, коли я рік із невеликим працював у цій організації. 35-та стаття говорила про те, що співробітник Служби безпеки має право не виконати наказ, якщо він злочинний. Тобто там були навіть такі демократичні [принципи]. Зараз під гаслом того, що на нас тиснуть західні партнери, є спроба зробити закон, який розмиває всі дефініції, який дає Службі безпеки необмежені повноваження в будь-якій царині, з руйнацією повного контролю над нею і розмиванням відповідальності”, – заявив Смешко.

Реформа СБУ – одна з головних реформ, яку потрібно провести новій владі України, говорив наприкінці липня 2019 року посол Євросоюзу Хюг Мінгареллі, який закінчує свою місію в Україні 

29 липня тодішній секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Данилюк заявив, що команда президента України Володимира Зеленського готує пакет законопроєктів, які мають реформувати СБУ.

15 жовтня голова СБУ Іван Баканов подав проєкт закону Зеленському. 21 жовтня тодішній віцепрем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба розповів, що документ передали на аналіз НАТО, повідомляло агентство УНН.

Законопроєкт №3196 зареєстрували у Верховній Раді 10 березня 2020 року, Зеленський позначав його як невідкладний. Станом на 24 листопада документ допрацьовують у парламенті.

Як повідомляв Баканов, документ передбачає низку змін у роботі відомства, зокрема демілітаризацію, відмову від “невластивих їй функцій”, оптимізацію кадрового складу і впровадження гнучкої структури СБУ.

Джерело: Гордон

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

One thought on ““Закладає корупційні складові”. Смешко розкритикував законопроєкт про реформу СБУ

  1. Ігор Петрович Смешко, Український генерал часів Перебудови, розумний грамотний і толковий радник….. Але не більше, встати під прапор української держави – фізично й духовно – не готовий тому й не досяг окремого району і села в структурі а його люди на місцях – це номенклатура комуно радянської системи… Отож авбо ігор Петрович знайде спадкоемця, або опиниться там де опинилися рухо демократири 1991 року…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.