• Пт. Жов 7th, 2022

Незалежна Служба Новин

Оперативно про головне

ЕВА обговорила з Міністром фінансів питання розвитку бізнесу в Україні

Лют 20, 2021

Після завершення місії МВФ минулого тижня Україна продовжує консультаційні дискусії з Фондом щодо впровадження реформ у країні. Про це Міністр фінансів Україні Сергій Марченко заявив 18 лютого під час зустрічі із спільнотою Європейської Бізнес Асоціації.

За його словами, найбільш важливими умовами продовження співпраці з Фондом є врегулювання Україною ситуації на енергетичному ринку, відновлення ефективної роботи антикорупційних органів, прискорення судової реформи, впровадження закону про банківську діяльність та подальша консолідація бюджету. Було акцентовано, що Україні необхідно і надалі впроваджувати якісну боргову політику.

На думку Міністра, актуальним питанням є і реформа митниці. Найближчим часом буде здійснено масштабну програму з атестації митників, після чого їх переведуть на контракти із підвищенням зарплати. Після успішного тестування митники будуть включені до бази єдиної юридичної особи ДМС.

Міністр закликав представників бізнесу інформувати про порушення на митниці, аби спільними зусиллями долати тіньову економіку. Спільнота озвучила, що з жовтня минулого року не вдається провести зустріч з керівництвом митниці, хоча питань до структури у бізнесу багато. Зі свого боку Міністр поінформував, що матиме відповідну розмову із керівником ДМС.

Сергій Марченко погоджується, що, імовірно, існують ризики перетворення новоствореного Бюро економічної безпеки на новий орган тиску на бізнес. Аби цього уникнути, необхідно прискіпливо опрацювати принципи діяльності, кадрову політику, організаційну культуру та ключові механізми цієї нової установи. На його думку, діяльність цього органу має базуватися на аналітичних та інформаційних інструментах.

Було повідомлено, що в рамках екологічних зобов’язань України Мінфін планує перегляд ставок екоподатку, випуск зелених облігацій та впровадження проектів Фонду енергоефективності на 6,5 млрд грн.

У Міністерстві також заявили про надання бізнесу можливості переносити збитки з попередніх фінансових періодів, але це буде здійснюватися з часовими обмеженнями.

В частині запровадження податкової амністії, яку ініціював Президент України Мінфін підготував проект, який наразі обговорюється основними стейкхолдерами. Очікується, що відповідний законопроект буде подано на розгляд парламенту. Було озвучено, що частково  відновлені деякі види податкових перевірок бізнесу. Зокрема, тимчасово зупинені та незавершені перевірки, ініційовані до запровадження мораторію.

Наразі Мінфін не розглядає зменшення навантаження на фонд оплати праці. На думку пана Марченка, скорочення ставок ЄСВ можливо при реалізації пенсійної реформи. Але необхідно розуміти, яким чином будуть розподілятися ставки, і які будуть джерела компенсації.

За інформацією Міністра, на фінальній стадії вирішення перебувають питання скасування ввізного мита для особистих речей фізичних осіб, маркування пачок картріджів для електронних сигарет та скасування надмірного регулювання митних та адміністративних процедур, пов’язаних з пропуском вантажів з морських портів.

Водночас, було поінформовано, що стосовно питання імплементації Директиви 40 із регулювання тютюнового ринку, яке належить до компетенції МОЗ, розроблено проект закону. Ближчим часом його винесуть на розгляд КМУ.

Міністр поінформував про впровадження і електронних акцизних марок з QR-кодом, за допомогою яких ДПС може верифікувати справжність алкогольної та тютюнової продукції через спеціальне програмне забезпечення.

Представники бізнесу також наголосили, що зі зміною структури офісів великих платників податків в грудні 2020-го виникли складнощі щодо пошуку відповідної інформації. Відтак, у такій ситуації необхідно звернутися до Контактного центру податкової служби.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.