• Ср. Вер 22nd, 2021

Незалежна Служба Новин

Оперативно про головне

ДБР зриває багатомільонний експортний контракт і блокує поставки титанового концентрату на азіатський ринок – ЗМІ

Тра 17, 2021

Українські експортери титанового концентрату стикаються з перешкодами при оформленні вантажів для покупців з країн Азії. Слідчі ДБР і керівництво Одеської митниці намагаються зірвати вже третій азіатський контракт з початку року і блокують відвантаження титанового концентрату в Чорноморському порту.

Про це пише сайт “Капітал”.

За словами журналістів, українська компанія-експортер вже місяць не може завершити відправку 25 тис тонн ільменітового концентрату покупцеві з Китаю через протидію з боку силовиків. Проведення оперативних заходів без рішення суду, блокування вантажу поза процедурою арешту і вилучення, невмотивована відмова приймати документи на митне очищення, зрив виконання комерційних контрактів на підставі “претензій до невстановлених осіб ДФС і ДПС, приниження іноземного бізнесу, в т.ч. представників іноземних державних компаній – це тільки частина тих зловживань з боку українських силовиків, з якими зіткнулися експортери”, пише видання. В результаті виниклих зволікань з виконанням контракту, українська сторона змушена буде заплатити штрафи і компенсації, сума яких уже перевищує 70% ціни даного контракту.

“Зовсім не схоже, щоб створене свавілля могло бути ініційовано “через недогляд з Києва” якимись регіональними силовиками і портовими чиновниками. Є всі підстави припускати, що все беззаконня було санкціоновано і координується директором ДБР і його найближчими підлеглими”, – зазначає видання.

Журналісти вважають, що силовики своїми діями “свідомо блокують азіатський напрямок українського сировинного експорту, оскільки цей шлях є досить перспективним і за логікою силовиків не може функціонувати без постійної “даху”. Крім того, вихід на ринки Китаю і Японії є альтернативою тим “сірим схемам” щодо поставок титанової сировини в окупований Крим і Росію, які довгий час реалізовувалися через Туреччину-Єгипет-Сирію і “мали своїх покровителів в Києві”.

Іван Троянов Апостроф

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.