• Пт. Сер 5th, 2022

Незалежна Служба Новин

Оперативно про головне

Бізнес заявив про повернення до старих методів тиску з боку Митної служби

Жов 5, 2021
митниця

Бізнес-спільнота знову відчула старі методи наповнення бюджету через індикативи митної вартості.

З кінця вересня бізнес зіштовхнувся із ситуацією затримки митного оформлення вантажів на митниці. За інформацією від великих міжнародних компаній, митники пропонують значно підвищити митну вартість, щоб збільшити надходження до держбюджету, або ж посилаючись на спрацювання системи ризиків, направляють товари на лабораторні дослідження. Щодо останнього, такі дослідження можуть займати 30–45 днів, а бізнес за простій має сплачувати значні кошти власникам митного терміналу.

«У бізнесу почало складатись враження, що ми повертаємось до ручного режиму коригування митної вартості та індикативних цін на товари. З часу призначення Павла Рябікіна в кінці минулого року та до вересня цього року таких питань не було. І бізнес дякував Павлу Рябікіну за те, що ситуацію з митною вартістю вдалось врегулювати. Але, на жаль, наразі це питання постало знову», — наголосила виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації, Анна Дерев’янко.

Вчора під час зустрічі Європейської Бізнес Асоціації з першим заступником Голови Держмитслужби Щуцьким Олександром обговорювали проблему, що повернулась з сумного минулого. Спільнота вдячна керівництву ДМС за швидкість реагування, готовність чути бізнес та обговорювати конкретні проблемні питання, які склались у компаній-членів.

Так, керівництво Держмитслужби, в свою чергу, підтвердило доведення нових планів надходжень до держбюджету від Уряду.

На думу експертів Асоціації, посилення тиску на великі міжнародні компанії з боку Митної служби — це зовсім не про боротьбу з сірим імпортом чи контрабандою, це лише задля покращення звітності по ПДВ на імпорт. Перекладання коштів з однієї кишені в іншу не збільшує доходи Державного бюджету. Ввесь ПДВ на імпорт одразу зменшує податкові зобов’язання компаній по ПДВ з реалізації товарів (робіт) та послуг. Отже, ми маємо покращення звітів від Митниці та, одночасно, зниження надходжень по ПДВ у Податкової служби, при цьому ж, у компаній відволікаються обігові кошти, що негативно впливає на ділову активність бізнесу.

Більше того, ціна товару навіть не є окремим об’єктом аналізу ризиків згідно Митного кодексу, на відміну від характеристики доброчесності компаній, що ввозять товари. Але, на жаль, Держмитслужбою до уваги ці фактори майже не враховуються.

За інформацією ж компаній, митні органи на місцях мають на власний розсуд генерувати критерії ризику. Наприклад, в Одеській митниці при застосуванні ІСПС (інформаційної системи портового співтовариства) співробітники митниці власноручно додають форми контролю «огляд, зважування, сканер» при цьому зазначені форми контролю до інформаційної системи Держмитслужби «Інспектор 2006» не вноситься, а центральний апарат доступу до системи ІСПС не має. Ось таким чином виглядають «перегини на місцях», які спотворюють наміри Держмитслужби по боротьбі з товарною контрабандою.

Ми сподіваємось, що учасники даної зустрічі відчули нульову толерантність компаній членів Асоціації до проявів корупції зі сторони ДМС.

Бізнес-спільнота виступає за системне вирішення зазначених питань, а не ручне керування процесом. Ситуація має бути вирішена комплексно, одним з шляхів є діджиталізація всіх процесів взаємодії бізнесу та митниці.

Європейська Бізнес Асоціація буде продовжувати відстежувати дану ситуацію та інформуватиме про її розвиток.

Один коментар до “Бізнес заявив про повернення до старих методів тиску з боку Митної служби”
  1. Саме податкова служба відповідає за те, щоби забезпечити необхідний для цих заходів обсяг фінансових ресурсів. Перший – діючи традиційними методами, посилювати фіскальний тиск на економіку. Наслідки передбачити не важко, особливо в контексті панічних настроїв у єврозоні. Іноземні інвестори перенесуть свою діяльність на території з більш сприятливим режимом. Вітчизняний бізнес почне масово приховувати прибутки від оподаткування та виводити капітали через офшори.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.