• Сб. Лип 24th, 2021

Незалежна Служба Новин

Оперативно про головне

Ігорю Смешку сьогодні – 65. Що нам про нього відомо?

Сер 17, 2020

17 серпня 1955 року в селі Христинівка Черкаської області у простій родині робітників народився майбутній відомий український військовий і державний діяч, – Ігор Петрович Смешко.

Після закінчення війського училища в Києві служив у військах ППО західної групи військ у Німеччині (НДР). Після служби викладав ракетну справу у КВЗРІУ, де згодом захистив докторську дисертацію. У 2000 році закінчив Національну академію оборони України.

У 1997 році у Стокгольмі пройшов спецкурс для керівників розвідувальних органів країн – учасниць програми НАТО «Партнерство заради миру». У Великобританії пройшов курс «Організація боротьби з міжнародним тероризмом і роль розвідувальних структур у цій боротьбі». Вільно володіє українською, російською, англійською, німецькою та французькою мовами.

У 2000 році Смешко стає аташе з питань оборони, військовим аташе при Посольстві України в Швейцарській Конфедерації,  постпредом Міноборони України при міжнародних організаціях у Женеві. Виконує обов’язки військовим аташе і у Вашингтоні.

З жовтня 2002 по вересень 2003 рр. – голова Комітету з політики військово-технічного співробітництва та експортного контролю при Президентові України.

З листопада 2002 по червень 2003 був заступником секретаря Ради національної безпеки і оборони України, а з червня по вересень 2003 року – першим заступником секретаря РНБОУ Євгена Марчука.

З вересня 2003 по лютий 2005 був головою Служби безпеки України, членом РНБОУ.

Генерал-полковник Ігор Смешко є лауреатом Державної премії України в галузі науки і техніки, професором, автором і співавтором понад сотні наукових робіт і численних винаходів в області проектування керованих ракет і систем управління високоточною зброєю, головою політичної партії “Сила і Честь”.

На початку 2019 року генерал-полковник висунув свою кандидатуру на пост президента України і став сенсацією виборчих перегонів. Соціологи давали йому лише 1–1,7% голосів, натомість за Ігоря Смешка проголосували в три рази більше виборців – понад 1 млн 140 тис.

У підсумку він отримав 6,04% і посів шосте місце, витративши на передвиборчу кампанію лише 1 млн 800 тис. грн. Комітет виборців України визнав цей результат самим ефективним з точки зору витрачених коштів і фінального результату у вигляді підтримки громадян.

НСН вітає Ігоря Петровича з ювілеєм і бажає міцного здоров’я і наснаги задля служіння Україні та її народу!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.