• Пт. Сер 5th, 2022

Незалежна Служба Новин

Оперативно про головне

ЄС скасував обмеження на імпорт курятини з України

Січ 18, 2022

Європейський союз із 17 січня зняв обмеження на ввезення продукції птахівництва з України, які діяли з грудня 2020 року у зв’язку з виявленням на території України випадків високопатогенного грипу птиці.

Про це йдеться в повідомленні Держпродспоживслужби.

“Продукція птахівництва складає вагому частку українських товарів, які експортуються до ЄС. Тому зняття обмежень Європейським союзом має дуже важливе значення для наших експортерів. Прийняте рішення дозволяє відновити експорт продукції птахівництва з усієї території країни”, – зазначила голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька.

Як нагадали в Держпродспоживслужбі, впродовж останніх років система державного контролю за грипом птиці в Україні неодноразово оцінювалась інспекторами компетентних органів країн торгових партнерів, зокрема ЄС, США, Японії, Канади, Китаю. За результатами оцінювань запроваджена в Україні система державного контролю за грипом птиці визнавалась ефективною.

Як повідомлялося, у березні 2021 року Європейський Союз визнав зонування України щодо високопатогенного грипу птиці, що дозволило українським виробникам постачати безпечну продукцію птахівництва із неінфікованих зон до країн Євросоюзу.

Нагадаємо, у січні 2020 року Гендирекція з питань здоров’я та харчової безпеки ЄС повідомила Держпродспоживслужбу України про тимчасове призупинення ввезення на територію країн ЄС м’яса птиці, м’ясної продукції з птиці та термічно необроблених продуктів з птиці з України через спалах пташиного грипу.

Джерело:  Держпродспоживслужба

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.