Податки і митниця окремо. Якою буде концепція реформи Державної фіскальної служби

Міністерство фінансів України збирається затвердити нову концепцію Державної фіскальної служби. Про це – у сюжеті Радіо НВ.

Поділ на два відомства

Зокрема, обговорюється поділ відомства на митну та податкову служби, заявила міністр фінансів Оксана Маркарова. За її словами, затвердження данної концепції буде обговорювати Кабінет Міністрів наступного тижня. Після цього розпочнеться конкурс на очільників служб та внесення змін до законодавства, додала Маркарова.

Маркарова додала, що перевиконання митних надходжень, які закладені в державному бюджеті на наступний рік на рівні 10%, будуть використані на закупівлю обладнання та на процес реформування, в тому числі – оплату праці.

Об’єднання як реалізація корупції

Як пояснив колишній заступник голови Державної фіскальної служби України Анатолій Макаренко, об’єднання митниці та податкової відбулось у 2012 році. Тоді це було зроблено для реалізації корупційних схем так званої молодої команди Януковича. Розділ ДФС на дві частини – це правильний крок новообраного міністра, додав експерт.

Оцифрувати формат адміністрування

Це вже 11 спроба реформування ДФС за останні 5 років. Поки що жодній не вдалося побороти корупцію в цьому відомстві, розповів старший аналітик Інститут соціально-економічної трансформації В’ячеслав Черкашин. За його словами, об’єднана модель присутня і в інших країнах світу, навіть у Великій Британії. Все залежить від того, хто займе керівні посади, додав Черкашин.

“Цифрова революція повинна відбутися у ДФС. Елементи адміністрування податків, які супроводжуються персональним контактом податківця і бізнесу, повинні бути оцифровані. Все це можна робити дистанційно, через інтернет – попередні заяви, електронні декларації. Це все повільно відбувається”, – сказав Черкашин.

В січні цього року Кабінет Міністрів скасував рішення про реорганізацію ДФС і концепцію реформування відомства. Тоді прем’єр міністр України Володимир Гройсман назвав ухвалену в 2017 році концепцію реформування ДФС беззмістовною.

https://youtu.be/dnV88y9Jf_E

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *