ГПУ може нагрянути до Ситника і Продана: стали відомі деталі резонансних справ

Смерть громадської активістки Катерини Гандзюк внесла корективи в плани роботи Генеральної прокуратури України, адже в найближчі дні відомство збиралося всерйоз зайнятися справами директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника і колишнього в. о. голови Державної фіскальної служби Мирослава Продана.

Обидві ці справи пов’язані із незаконними операціями з нерухомістю, які провернули чиновники, повідомляє “РБК-Україна”.

Зокрема, історія з Ситником почалася з того, що він програв суд ТОВ “Студія права” – юридична фірма у 2016 році оскаржила достовірність поданої головою НАБУ декларації про доходи.

Суть колізії полягає в тому, що, подаючись на конкурс в очолюване нині ним відомство, Ситник прострочив подачу уточнень в декларації. А коли він їх подав, то в ДФС втратив чинність внутрішній документ, згідно з яким цю перевірку роблять. Тобто, перевірка декларації Ситника належним чином не була проведена. Тому в “Студії права” вважають, що посаду директора НАБУ Ситник не має права займати.

Крім того, юрфірма оскаржила недостовірну інформацію в деклараціях директора НАБУ за 2015-2017 роки. Так, позивач просить визнати протиправною бездіяльність директора НАБУ, який три роки не вказував право власності на земельну ділянку в місті Севастополі.

Позов “Студії права” за часом збігся з появою в ЗМІ інформації про те, що дружина директора НАБУ в 2015 році, нібито в обхід закону України, продала земельну ділянку у тимчасово окупованому Криму. Зокрема, блогер і журналіст Сергій Іванов писав про те, що Анна Ситник продала землю в Севастополі за 900 тис. російських рублів (близько 380 тис. грн за актуальним курсом НБУ) за законодавством Російської Федерації. Через тиждень після відповідної публікації “Студія права” попросила суд зобов’язати Ситника вказати в декларації за 2017 дохід в сумі 900 тис. російських рублів.

За словами правознавців, вони самі почали війну проти Ситника, тому що він влаштував більше 20 невдалих провокацій проти юристів компанії. Більш того, зараз “Студія права” пропонує допомогу всім, хто постраждав від дій НАБУ.

Однак слід додати, що провадження за переліченими фактами є і в правоохоронних органах. Офіційно і навіть неофіційно його існування в керівництві ГПУ заперечують, але на початку листопада за цим провадженням було ухвалено рішення суду, яке дає доступ до пошти директора НАБУ і його дружини. Слідчі дії веде поліція, а спостерігає за цим профільний департамент ГПУ.

За інформацією журналістів, тепер Ситнику загрожує кілька статей кримінального кодексу, включаючи статтю, яка регламентує відповідальність за службове підроблення.

Що стосується Продана, то до нього ГПУ збиралася навідатися через його причетність до махінацій горіхової мафії в Україні, а також через незаконне збагачення, яке дозволило екс-топу ДФС обзавестися нерухомістю за кордоном та у Вінниці.

“У 2016 році “служив” у Вінницькій ДФС якийсь Бурячок. Його робота полягала в зборі данини з підприємців, в тому числі й тих, хто займався горіховим бізнесом. Тільки по горіхах через цю схему недоотримано податків на 305 млн гривень. Справа по Бурячку в суді. Але оскільки документи підписував начальник Вінницької податкової – справа виділена в окреме провадження”, – розповіло джерело, що володіє інформацією про справу.

Пізніше все це вилилося в обшуки на вінницькій митниці та в затримання її керівника Руслана Осмоловського, який є близьким другом Продана.

Також в ГПУ почали вивчати біографію й самого колишнього в. о. голови ДФС, оскільки під час обшуку в Осмоловського був знайдений мобільний телефон, з якого спецслужби зняли інформацію про те, як купувалася нібито для Продана нерухомість в Туреччині.

“У перший раз у них покупка не відбулася, тому що гроші не взяли – не підійшла якість купюр, занадто вологі були. Друг навіть пожартував, чи не зберігали їх в унітазі”, – розповіло джерело.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *