Підписано закон про кримінальну відповідальність за незаконний перетин державного кордону України

Президент підписав законопроект №7017

Президент України Петро Порошенко підписав законопроект №7017 про кримінальну відповідальність за незаконне перетин державного кордону в деяких випадках. Про це повідомляє сайт Верховної ради України.

Згідно з документом, вводиться кримінальна відповідальність за перетин держкордону України з метою заподіяння шкоди інтересам держави або особою, якій заборонено в’їзд на територію України, або представниками підрозділів збройних сил або інших силових відомств держави-агресора (Росії) у будь-який спосіб поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску без відповідних документів або з документами, що містять недостовірні відомості.

Таке діяння буде каратися позбавленням волі на строк до трьох років.

При цьому за повторне вчинення таких дій або вчинення їх групою осіб буде наступати відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років, а вчинення таких дій з застосуванням зброї загрожує тюремним строком від п’яти до восьми років.

Нагадаємо, в жовтні Верховна рада України схвалила в другому читанні законопроект №7017 “Про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за незаконне перетинання державного кордону”, за документ проголосували 243 депутати ВР.

Як писалося раніше, на початку вересня нардепи підтримали за основу в першому читанні законопроект №7017 “Про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за незаконне перетинання державного кордону”, за документ проголосував 241 депутат ВР.

Додамо, в серпні перший заступник глави Міністерства внутрішніх справ Сергій Яровий відзначав, що в Україні загострилася проблема нелегальної міграції, а це може становити загрозу держбезпеці України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *