Італійська поліція полює на буси з посилками українських заробітчан

Італійська поліція регулярно зупиняє “бусики заробітчан”, які не мають відповідної міжнародної ліцензії, завантажені товарами без опису та акцизів, їх водіїв штрафують у розмірі до 5 000 євро.

В жовтні патруль поліції Polontrada у Varallo зупинив звичайний білий фургон. Його багажне відділення виявивлося заваленим сумками і коробками. Це не здивувало поліцейських, вони добре знають, що такими білими бусами українці в Італії пересилають подарунки своїм родичам в Україну. Їх ще називають «furgoni delle badanti» – фургони доглядальниць, за основною професією, якою зайняті українські мігранти. Водія транспортного засобу зупинили під час того, як він майже закінчив об’їзд клієнтів та збір пакунків. На українця наклали штраф у розмірі 2000 євро, було сплачено готівкою.

Цей вид послуг з перевезення вже роками є частиною життя заробітчан, тим не менше він є нелегальним, оскільки кур’єри не зареєстровані у жодному реєстрі, і не є представниками спеціалізованих компаній. Фургони перевозять не описаний багаж, без супроводжуючих документів, тому цей сервіс перевезень бусиками привертає увагу італійської дорожньої поліції.

Описаний вище випадок не є поодиноким. Мабуть, бізнес кур’єрів є надприбутковим і необхідність періодичної сплати штрафів передбачено у балансі їх бізнесу і покривається із прибутку.

За такий вид порушення закону італійське законодавство передбачає штраф від 2 до 5 тисяч євро та, в деяких випадках, адміністративний арешт транспортного засобу.

Risultati immagini per contrabanda pulmini

Крім того, українські буси не рідко перевозять відверту контрабанду у великій кількості, як то: продукти харчування, алкоголь та тютюнові вироби. За даними авторитетної газети Il Sole 24 ore,  італійський ринок нелегального продажу цигарок на 30% постачається саме із України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *