Путін боїться успішної України як вогню: в США вказали на небезпеку для путінського режиму

З Росією і воювати не треба, щоб скинути Путіна – є “демократичний” спосіб вирішення проблеми.
Успішна і демократична Україна біля кордонів Росії може призвести режим російського лідера Володимира Путіна до краху, томущо вся його влада побудованана корупції і авторитаризмі, а демократія в його країні розкриє всю цю “ракову пухлину”. 
Таку думку висловив екс помічник Держсекретаря США, директор з питань прав людини і демократії “Інституту Маккейна” Девід Крамер.

На його думку, російська держава повинна була б бути зацікавлена в успішних демократіях і ринкових економіках біля своїх кордонів, проте Путін боїться цього, адже демократизація Росії загрожує йому особисто. Тому Москва тиснула на Вірменію, щоб та відмовилася від угоди з ЄС, тиснула на Грузію і Україну.

“Пан Путін бачить будь-які зусилля Грузії або України стати демократичними державами, частиною Європи, як загрозу. Це чітко вказує, що інтереси пана Путіна розходяться з національними інтересами Росії. Це (демократичні держави біля кордонів РФ – ред.) не в інтересах пана Путіна. Він не хоче мати конкуруючі системи біля своїх кордонів”,  сказав Крамер.

Екс-помічник держсекретаря США пояснив, що демократія в Росії буде викривати корупцію, видавати авторитарний контроль Путіна над державою, тому він не зацікавлений в присутності демократичних держав поблизу своїх кордонів.

“Мета Путіна номер один – залишатися при владі. Він буде робити це всіма доступними засобами. Навіть тими, які зробили його заручником власної системи, коли він не може дозволити собі піти. Корупція в Росії зростає разом з авторитаризмом. Чим більше корумпованою вона стає, тим більше вона стає авторитарною. Він не може собі дозволити втратити контроль, оскільки це може привести до повної втрати контролю над всім”, – підкреслив американський експерт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *