Експерти: До кінця року вартість продуктів в Україні зросте (Відео)

Ціни на продукти харчування зростуть ще до кінця року. Фахівці кажуть, що деякі продукти можуть здорожчати навіть наполовину.

Про це йшлося у програмі новин «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Із вересня цього року подорожчали 77 відсотків продуктів. Фахівці кажуть, що це не межа. До кінця року обіцяють: ціни піднімуться ще на 15 відсотків. А несезонні огірки, помідори та солодкий перець здорожчають навіть у півтора раза.

«Картопля ще зросте у межах двадцять відсотків, м’ясо здорожчає десь на п’ятнадцять, а молочні продукти – на десять-дванадцять», – каже президент Асоціації фермерів і приватних землевласників України Іван Томич.

Продавці подорожчання ще не відчули, а от прості покупці майбутньою зміною цінників відверто обурені.

Окрему нішу в подорожчанні займає хліб. До кінця року його вартість зросте до 6 відсотків. Торік наш хліб був чи не найдешевшим у Європі.

«У Литві ціна за кілограм хліба – тринадцять гривень, в Польщі – майже вісімнадцять, а от в Україні понад дев’ятнадцять», – підкреслює генеральний директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

Фахівці кажуть: проблема нашого хліба і в тому, що соціального з-поміж нього майже не залишилось. А 27 відсотків українців можуть дозволити собі лише найдешевші буханки. Експерти застерігають: унаслідок зростання цін може обвалитись якість продукції.

Нагадаємо, раніше журналісти порівняли ціни на продукти в Україні та Німеччині.

Вікторія Ковцун, «Перші про головне»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *