В Україні набув чинності закон, який спрощує екстрадицію

Відтепер затриманих у зв’язку з перебуванням у міжнародному розшуку осіб можуть передавати за спрощеною системою

Сьогодні, 4 листопада в нашій державі набув чинності закон, який спрощує процедуру екстрадиції осіб, котрі були затримані у зв’язку з перебуванням у міжнародному розшуку.

Напередодні, 3 листопада, у парламентській газеті “Голос України” оприлюднили відповідний закон “Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України у зв’язку з ратифікацією Третього додаткового протоколу та Четвертого додаткового протоколу до Європейської конвенції про видачу правопорушників”.

У документі зазначається, що закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Відповідний закон № 6149 Верховна Рада ухвалила 2 жовтня.

Згідно з документом, затримані, які перебувають у міжнародному розшуку, тепер зможуть просити про застосування до них спрощеного порядку видачі, не чекаючи надходження формального запиту на екстрадицію.

“Передача особи, стосовно якої прийнято рішення про екстрадицію у спрощеному порядку, здійснюється протягом десяти робочих днів з дня повідомлення компетентному органу іноземної держави про зазначене рішення. Цей строк може бути подовжений уповноваженим (центральним) органом України до тридцяти днів. Відстрочення фактичної передачі особи з підстав, передбачених статтею 592 цього Кодексу, не допускається”, – зазначається у тексті закону.

Якщо уповноважений (центральний) орган України прийме рішення відмовити людині у спрощеній екстрадиції, видача цієї особи буде здійснюватися за загальними правилами щодо видачі осіб, які вчинили кримінальне правопорушення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *