У Кабміні сподіваються, що 22 листопада Рада ухвалить держбюджет

Міністр Кабінету міністрів України Олександр Саєнко заявив, що є високі шанси ухвалити державний бюджет-2019 вже 22 листопада.

Про це повідомляє прес-служба КМУ.

Представник уряду зазначив, що Кабмін отримав попереднє схвалення проекту держбюджету Верховною Радою.

“Отримали висновки і пропозиції народних депутатів. Найближчим часом документ буде внесений до парламенту до другого читання. 22 листопада ми маємо усі шанси на те, щоб державний бюджет на наступний рік був ухвалений і ми нормально, планово вступили в новий рік без проблем з фінансуванням”, – сказав Саєнко.

Він запевнив, що державний бюджет, запропонований сьогодні урядом, зберігає усі позитивні програми які були, і у більшості програм суми фінансування зростуть.

Нагадаємо, 18 жовтня Верховна Рада ухвалила бюджет-2019 в першому читанні, затвердивши Бюджетні висновки, на підставі яких головний фінансовий документ країни буде готуватися до другого читання.

ДОВІДКА

Під час обговорення проекту держбюджету представник Комітету Верховної Ради з питань бюджету Костянтин Іщейкін зазначив, що цього року депутати подали пропозицій до бюджету на додаткових 2,2 трлн гривень витрат – притому, що понад трильйон гривень становлять сумарні витрати держбюджету-2019 за проектом Кабміну.

У другому читанні проводиться повторне голосування за проект закону загалом. Якщо після внесення правок проект закону ухвалений, то народні депутати вже можуть проголосувати і за ухвалення закону про бюджет. Третє читання, якщо таке знадобиться, має відбутися не пізніше 25 листопада. Крайній термін ухвалення закону про бюджет України – 1 грудня.

Привід скоріше почати роботу над бюджетом до другого читання дав Міжнародний валютний фонд (МВФ) – через кілька годин після того, як Кабмін ухвалив рішення про підвищення ціни на газ для населення з першого листопада.

У Фонді заявили, що домовилися з українським урядом про нову програму фінансування на 3,9 млрд доларів. Вона розрахована на 14 місяців і прийде на заміну програмі, яка почалася 2015 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *