Анатолій Макаренко підтримує очільника Мінфіну, щодо реформи ДФС (Документ)

Екс очільник української митниці Анатолій Макаренко підтримує позицію Міністерства фінансів України, щодо необхідності відновлення самостійності державної митної інституції, про це він заявив на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.

“Чотири роки тому, очоливши митний напрямок в складі Фіскальної служби, побачив усю недолугість об`єднання двох відомств (Ред – об’єднання митної та податкової служб в фіскальну службу). Окрім деградації митної справи, нічого більше це «об`єднання» не дало”, – зазначає Макаренко.

Він заявив, що ще у 2014 році офіційно звертався до Міністра фінансів (Ред – Яресько), з ініціативою відновлення самостійного функціонування митних органів. Але його аргументи доцільності такого кроку, не були прийняті до уваги. За минулі чотири роки ситуація тільки погіршилась, пише посадовець.

“Підтримую позицію Oksana Markarova щодо необхідності відновлення самостійності державної митної інституції. Сподіваюсь на політичну волю керівництва країни для прийняття такого важливого для національної безпеки рішення”, – підсумував свою позицію Анатолій Макаренко.

Нагадаємо, ініціатива об’єднання митної та податкової служб належить Уряду Азарова. Під керівництвом Олександра Клименка 24 грудня 2012 року було створено Міністерство доходів і зборів.

Керував Міндоходами О.Клименко до моменту усунення від влади команди Януковича, потім залишив Україну (втік) й оголошений у розшук за звинуваченнями в корупційних махінаціях.

Після перемоги нових сил та задекларованого новою владою бажання знищити старі корупційні схеми 1 березня 2014 року Міністерство доходів і зборів було ліквідоване рішенням Уряду Яценюка. На базі міністерства відновлено Державну податкову і Державну митну служби, які підпорядковуються Міністерству фінансів. Створено ліквідаційну комісію під керівництвом Ігоря Білоуса.

На засіданні КМУ 27 травня 2014 було оприлюднено інформацію, що замість ліквідації Міндоходів його перейменують на Державну фіскальну службу. Тобто нова влада взяла на озброєння старі схеми Клименка.

Державна фіскальна служба на базі Міндоходів утворена Постановою КМУ від 21 травня 2014 р. № 160

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *